Çin'de yaşayan bir kadın, 67 yaşında olmasına rağmen dünyaya bir kız çocuğu getirerek Çin'in en yaşlı annesi ünvanını aldı. Tian isimli kadın, Çin tarihinde adını altın harflerle yazdırdı. Bu olay sıradan bir doğum değildi; Tian, torununu dünyaya getirirken sezaryen ile doğum yaptı.

Tarihe Geçen Bir An: Safina Namukwaya

Uganda'nın başkenti Kampala'da, bir tüp bebek merkezinde, Safina Namukwaya adlı kadın, 70 yaşındayken bir erkek ve bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bu olay, tarihe geçenler arasında yerini aldı. Namukwaya, ikiz bebeklerini kucağına aldığında yaşının getirdiği zorluklara rağmen bu mucizevi olayı yaşadı.

Leblebinin Şaşırtıcı Faydaları: Neden Daha Fazla Tüketmeliyiz? Leblebinin Şaşırtıcı Faydaları: Neden Daha Fazla Tüketmeliyiz?

Dünyanın En Yaşlı Annesi: Andra Pradeş'teki Doğum

Hindistan'ın doğusundaki Andra Pradeş eyaletinde, 73 yaşındaki bir kadının ikiz kız çocukları dünyaya geldiği iddia edildi. Bu olay, tıp literatüründe benzersiz bir yer edindi. Doktorlar, bu yaşlı kadının dünyanın en yaşlı doğum yapan kişisi olduğunu belirtti. Ancak, yaşlı annenin tam yaşının belirlenmesi ve eşinin yaşına dair farklı iddialar bulunmaktadır. Bu olay, yaşlılıkla ilgili algıları sorgulamamıza ve mucizevi doğumların gerçek olabileceğini göstermesine neden oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ