CHP’li Balıkesir Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, belediye binasından ayrıldığı sırada bıçaklı bir saldırıya maruz kaldı. Karışık, saldırganın 'hırsızlık mallarını alarak satan ve daha önce iş yerini mühürledikleri bir kişi olduğunu söyledi. Karışık, “Geçen yıl kaymakamlığın kararıyla hırsızlık mallarını alarak satan şüphelinin aile iş yerini mühürlemiştik. O zaman tanıştık, sonra hiç görüşmedik. Dün de bana böyle bir saldırıda bulundular” dedi.

Karışık, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı ve bugün taburcu edildi.

İzmir'de günübirlik gezilecek yerler | İzmir'de gidilecek mekanlar İzmir'de günübirlik gezilecek yerler | İzmir'de gidilecek mekanlar

SAĞLIK DURUMUM İYİ

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Karışık, “Geçen yıl kaymakamlığın kararıyla hırsızlık mallarını alarak satan şüphelinin aile iş yerini mühürlemiştik. O zaman tanıştık, sonra hiç görüşmedik. Dün de bana böyle bir saldırıda bulundular. Şu an sağlık durumum iyi. Taburcu oldum, Erdek’e döndüm ve istirahat ediyorum. Kendilerinden davacıyım” şeklinde konuştu.

Diğer yandan saldırının ardından yakalanan 2 şüphelinin polisteki ifadelerinin alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

NE OLMUŞT
Erdek Belediye Başkanı, bıçaklı saldırıda yaralandı Erdek Belediye Başkanı, bıçaklı saldırıda yaralandı
U?

Karışık, dün (22 mart) belediye binasından çıkarken M.D., adlı şahıs tarafından bıçaklanmış, sağ bacağından yaralanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren M.D., ile yanındaki K.K., polis tarafından gözaltına alınmıştı.