HABER MERKEZİ- Beşiktaş Kulübünde 3 Aralık Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul yapılacak. Genel kurulda, Beşiktaş'ın seçime giden sürecinde başkan adayı Serdal Adalı'nın yönetim kurulu listesine Aykan Aydın da dahil oldu. Peki, Aykan Aydın kimdir, kaç yaşında ve hangi işleri yapıyor? İşte Aykan Aydın'a dair tüm merak edilenleri araştırdık. Detayları haberimizde...

besiktas-logo-04252020-b

Aykan Aydın kimdir?

Serdal Adalı'nın Beşiktaş Başkanlığı için açıkladığı yönetim kurulu listesinde yer alan Aykan Aydın, yıllardır inşaat ve madencilik sektöründe başarılı işlere imza atmış bir isim olarak biliniyor. Anadolu Beşiktaşlılar Derneği'nin Asbaşkanı olan Aydın, ekibin Beşiktaş'ı başarıya taşıma sürecinde önemli bir rol üstlenecek.

serdal-adali-besiktas-baskanligi-na-aday-oldugunu-acikladi

Aykan Aydın nereli?

1962 yılında Ankara'da doğan Aykan Aydın, eğitim hayatını Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı ve 1987'de mezun oldu. İnşaat ve madencilik sektöründe ticari faaliyetlerde bulunmak üzere kendi şirketini kurarak yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza attı.

Ankara merkezli Anadolu Beşiktaşlılar Derneği'nin asbaşkanı olarak görev yapan Aydın, aynı zamanda 2013'ten bu yana Beşiktaş JK Kongre Üyesi. Ayrıca, 1999-2000 sezonunda Türkiye Briç Şampiyonu olan Aydın, Ankara Briç Kulübü'nde sivil toplum faaliyetlerini sürdürmekte.

Seçim öncesi Serdal Adalı'nın listesinde kendine yer bulan Aykan Aydın, deneyimli bir iş insanı ve Beşiktaş camiasının içerisinde uzun yıllardır aktif bir şekilde yer alıyor. Bu durum, Adalı'nın yönetim ekibindeki isimlerin çeşitliliği ve deneyiminin altını çiziyor.

besiktas-dunyanin-en-guzel-stadi-burada

Aykan Aydın kaç yaşında?

Aykan Aydın 1962 doğumludur. Aykan Aydın 61 yaşındadır. 

besiktas_montero

Beşiktaş Genel Kurulu ne zaman?

Beşiktaş'ta Mali Genel Kurul ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul tarihleri belli oldu. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleştirilme tarihlerini belirlemiştir. Buna göre; Kulübümüzün Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, 26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecektir. 26 Kasım Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 3 Aralık Pazar günü yapılacaktır. Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 10 Aralık Pazar günü yapılacaktır. 10 Aralık Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecektir" denildi. 

Manisa'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı Manisa'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı

Kaynak: HABER MERKEZİ