BluTV, ikinci sezon onayı alan "Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi" dizisini duyurdu. Bu haber, dizinin hayranları tarafından sosyal medyada büyük sevinçle karşılandı.

Behzat Ç. Çekiç ve Gül 2. sezon olacak mı?

Behzat Ç dizisi "Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi" 2. sezon onayı almıştır. BluTV, yeni sezon haberini duyurduğu paylaşımında "Kötü adamlarla iç içe olmasak da, biz kötü olmadık. Bu şehir için nefeslerimizi kestik. Sonunda bu şehri sizlere bırakmayacağımızı söyledik. Çok çalıştık ve emek verdik, siz de bize karşılık verdiniz. Artık hakkını verelim. 2. sezon da BluTV'de olacak!" ifadelerini kullandı.

Behzat Ç. nedir?

"Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" Emrah Serbes'in "Her Temas İz Bırakır" romanından esinlenerek hazırlanmış bir Türk yapımı televizyon ve internet dizisidir. 2010-2013 yılları arasında Star TV'de yayınlandı ve 2019 yılında Blu TV'de tekrar yayınlandı. Bu dizi, polisiye, macera, dram, komedi, aksiyon ve gerilim türlerini içermektedir.

Behzat Ç.'nin konusu nedir?

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olan, Cinayet Büro'sunda görev yapan bir polistir. Hizmet verdiği süre içinde kazandığı kıdem tenzilleri nedeniyle Başkomiser olarak kalmıştır. Ekibi ile birlikte Ankara'da işlenen cinayetleri çözmeye çalışmaktadır. Erdal Beşikcioğlu, verdiği bir röportajda "Doğruları başka insanların yanlış gördüğü bir adamın hikayesi" diye tanımlamıştır.