İzmit Belediyesi nikah memurlarını konuk etti İzmit Belediyesi nikah memurlarını konuk etti

Bedelli askerlik yerleri belli oldu. Binlerce yükümlü, askere gideceği şehri öğrendi. Bu durum, otobüs bileti aramalarını da etkiledi. Enuygun’un verilerine göre, bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonra otobüs bileti aramalarında yüzde 40’lık bir artış yaşandı. Bazı şehirler ise otobüs bileti aramalarında rekor kırdı. Bilecik, Amasya ve Erzincan, bedelli askerlik sonrası en çok aranan şehirler oldu.

Bedelli askerlik yerleri nasıl sorgulanıyor?

Bedelli askerlik yerlerini öğrenmek isteyen yükümlüler, e-Devlet üzerinden veya askerlik şubelerinden sorgulama yapabiliyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde de bedelli askerlik yerleri ile ilgili bilgiler yer alıyor. Bedelli askerlik yerleri, 25 Ocak 2024 tarihinde açıklandı. Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlüler, 8 Şubat 2024 tarihinde sevk edilecek. Bedelli askerlik yapanlar, bir aylık temel askerlik eğitimini tamamladıktan sonra terhis olacak.

Bedelli askerlik sonrası otobüs bileti aramaları arttı

Bedelli askerlik yerlerinin açıklanması, otobüs bileti aramalarını da etkiledi. Enuygun’un verilerine göre, bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonraki 5 saat içinde otobüs bileti aramalarında yüzde 40’lık bir artış yaşandı. Bu artış, bedelli askerlik yapanların askere gideceği şehirlere otobüs bileti almak istediğini gösteriyor. Bedelli askerlik yapanların, otobüs biletlerini önceden alarak, sevk tarihinde sorun yaşamamak istediği anlaşılıyor.

Hangi şehirler öne çıktı?

Enuygun’un verilerine göre, bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonra otobüs bileti aramalarında bazı şehirler öne çıktı. Bu şehirler, bedelli askerlik yapanların en çok gideceği şehirler olarak dikkat çekti. Bilecik, otobüs bileti aramalarında rekor kırdı. Bilecik’e giden otobüs bileti aramaları, 25 Ocak’ta bir gün öncesine göre yüzde 516 arttı. Bilecik’i, Amasya ve Erzincan izledi. Amasya’ya giden otobüs bileti aramaları yüzde 300, Erzincan’a giden otobüs bileti aramaları yüzde 200 artış gösterdi. Bu şehirlerin yanı sıra, Kütahya, Kırşehir, Çankırı, Kırıkkale, Karaman ve Yozgat da bedelli askerlik sonrası en çok aranan şehirler arasında yer aldı.

Kaynak: AA