Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Mart ayında gerçekleşecek 2024 Yerel Seçimleri öncesi aday gösterecekleri illeri açıkladı. "Seçimlere hazırlanıyoruz, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehirler hariç illerde aday göstereceğiz" diyen Destici, canlı yayında BBP'nin Sivas ve İstanbul ilçelerinden aday çıkaracaklarını duyurdu.

Aday Tanıtım Toplantıları ve Açıklamalar

Mustafa Destici, partisinin pazar günü Sivas ve çevre illerde aday tanıtım toplantıları düzenleyeceğini belirtti. Ayrıca, 27 Ocak'ta İstanbul'un ilçelerindeki belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını ifade etti. Seçimlere hazırlık sürecini vurgulayan Destici, "Bize işbirliği ihtiyacı olan yerlerde değerlendirebiliriz, ama bu benim kararım değil, arkadaşlarımızla görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

BBP'nin Sivas Çıkışı

Cumhur İttifakı'nda Yeniden Refah Partisi'nden sonra BBP de yerel seçimlerde benzer bir yol haritası izlemeye karar verdi. Haber Global'de yapılan röportajda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas'ta ve İstanbul'un ilçelerinde aday çıkaracaklarını açıkladı.

8. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda

Destici, AKP'nin Sivas adayının tabanlar tarafından kabul edilmediğini belirterek, "Biz Sivas'ı istedik ama bir pazarlık olarak değil. BBP'nin tabanının motivasyonunu artırmak için Sivas'ın verilmesi gerekiyor. AKP'nin Sivas adayını açıklayınca bunun kabul edilmediğini gördük, bu nedenle kendi adayımızı açıkladık" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ