Vatandaşlar, bayramda noterler açık mı sorusunun yanıtını merakla bekliyor. Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte, bayramdan sonraki 2 gün de idari izin olarak belirlendi. 2024 Kurban Bayramı'nın arefesi 15 Haziran Cumartesi gününe denk gelirken, bayram 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak. Kamu çalışanları ise 15-23 Haziran tarihleri arasında izinli olacak. Bu gelişme ile birlikte Kurban Bayramı noter çalışma saatleri de merak konusu oldu. Peki bayramda noterler açık mı? Kurban Bayramı haftasında noterler çalışıyor mu, kapalı mı? İşte detaylar...

Bayram Tatilinde Noterler Açık Mı?

Bayram tatilinde noterler açık mı sorusu, 9 günlük tatilin açıklanmasıyla birlikte gündeme geldi. Kurban Bayramı tatili bu yıl 9 gün olarak planlandı. 19 Haziran'da sona erecek bayram sonrasındaki 20-21 Haziran günleri de idari izin kapsamına alındı. Bu durumla birlikte kamu kurumları 9 gün boyunca kapalı olacak. Dolayısıyla noterler de bu süre zarfında hizmet vermeyecek. Peki bayramda noterler açık mı? Bu sorunun cevabı net olarak noterlerin Kurban Bayramı haftasında kapalı olduğu yönünde.

BİNGÖL’de 5 ayrı suçtan 8 yıl 10 ay hapisle aranan firari hükümlü yakalandı BİNGÖL’de 5 ayrı suçtan 8 yıl 10 ay hapisle aranan firari hükümlü yakalandı

Kamu Çalışanları İçin 9 Günlük Bayram Tatili

Kamu çalışanları, 9 günlük bayram tatili kapsamına alındı. 16-19 Haziran tarihleri arasında bayram kutlanacak olup, bu günleri takip eden 20-21 Haziran günleri de idari izin olarak belirlendi. Bu sebeple noterler de Kurban Bayramı'nda kapalı olacak.

Özel Sektörde Bayram Tatili Kaç Gün?

Özel sektör çalışanları için bayram tatili süresi farklılık göstermektedir. İdari izin kapsamı özel sektörü içermediği için, özel sektör çalışanları arefe günü yarım gün olmak üzere toplamda 4.5 gün tatil yapacak. Ancak bazı kurumların inisiyatifiyle bu süre 9 güne çıkarılabilir.

Kaynak: haber merkezi