Bayraktar TB3'ün Performansı Değerlendirildi

Milli ve yerli üretim insansız hava aracı Bayraktar TB3, gerçekleştirilen 17'nci uçuş testini başarıyla tamamladı. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, test sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Testler Tekirdağ'da Gerçekleştirildi

17'nci uçuş testi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde yapıldı. Bayraktar TB3, bu testte gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti.

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3, test sırasında "Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi" için uçtu. Bu test, aracın performansının ve sistemlerinin değerlendirilmesine olanak sağladı.

Görüş Hattı Ötesi Haberleşme Kabiliyeti

Bayraktar TB3, görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak. Bu özellik sayesinde, araç çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek ve görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilecek.

KAAN'a TULGAR geliyor! KAAN'a TULGAR geliyor!

Milli SİHA, keşif-gözetleme, istihbarat toplama ve taarruz görevlerini icra ederken taşıdığı akıllı mühimmatlar ile deniz aşırı hedeflere karşı etkili bir şekilde mücadele edebilecek. Türkiye'nin savunma kabiliyetine önemli katkılar sunacak olan Bayraktar TB3, caydırıcı gücünü artıracak.

Kaynak: Haber Merkezi