9 EYLÜL- CHP Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Leman Tunus,  30 Ekim depreminde işyerinin yıkıldığını anımsattı,  “Güvenli bir yaşam alanı olmak üzere, ilçemizin tüm sorunlarını yaşayarak öğrendim ve biliyorum ki yetkin kadrolar, inanç ve sizden aldığımız güçle tüm sorunlarımızı çözebiliriz. Bu göreve talip olma nedenim ve temel motivasyonum sizlere olan inancımdır” dedi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışan Leman Tunus, Mali Müşavirler Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, İZSMMO Üst kurul delegeliği görevlerinde de bulundu.  CHP’den Konak Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan Tunus, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığında Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Tunus Bayraklı’nın sorunlarını  bildiğini anımsattı şöyle konuştu:
“Konut ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmek birinci önceliğimiz olacaktır. Bayraklı da yaşayan bir komşunuz olarak 2020 İzmir depremi  sizlerle birlikte yaşadım ve hayata hepimiz aynı pencereden baktık. Birçoğunuz gibi ben de deprem mağduru oldum. Kentsel Dönüşüm ve Modern Yaşam: Bayraklı'nın kentsel dokusunu modernleştirilecek, altyapısını güçlendirecek, güvenli, estetik yapılaşmayı teşvik edecek projelerle geleceği şekillendireceğim. Mahallelerimizi deprem riskinden ve plansız yapılaşmadan kurtaracak şekilde geliştireceğim. Herkesin mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için çalışacağım.”

Bayraklı'da üç şüpheli, polis tarafından yakalandı Bayraklı'da üç şüpheli, polis tarafından yakalandı

Belediyenin ekonomik gücü artacak

CHP aday Adayı Leman Tunus, belediyenin mali gücünün artmasını sağlayacağını da belirtti. Tunus, hizmetlerde eşitlik ilkesini dile getirdi, “Bayraklı'nın kıyı ve çevresel zenginliklerini korumaya ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye çalışacağım. Yeşil alanları artırarak, atık yönetiminde etkin adımlar atıp Bayraklı'yı daha temiz ve yaşanabilir hale getireceğim” diye konuştu. Tunus, ilçede bilgi atölyeleri kuracağını, zengin tarihi ve kültürel değerlerini öne çıkaracağını da kaydetti. 
 
 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ