Başkan Sandal'ın da katıldığı törende sporcuların gösterileri ve ailelerin coşkusuyla renklendi. Başkan Sandal, "Spor, sanat ve eğitim üçlemesiyle 4,5 yılda sporun başkenti olduk. Bu çizgimizi sürdürerek spora katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Bayraklı'dan Muhteşem Gösteriler

Bayraklı Belediyesi, genç sporcuların yetişmesine katkı sağlamak adına 7'den 70'e herkesi spor yapmaya teşvik ediyor. Kış spor okullarının açılışında Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda yaklaşık 750 sporcu ve aileleri bir araya geldi. 23 farklı branştan sporcuların sergilediği gösteriler, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Sporun Gücü: On Binlerce Kişi Sporda Buluştu

Bayraklı Belediyesi, spor etkinlikleriyle 2019'dan bu yana 32 bin 560 kişiyi buluşturdu. Yaklaşık 25 bin kişi spor kurslarına katıldı ve 1043 sporcu lisanslı olarak yarışmalara dahil oldu. Bu süreçte Bayraklılı sporcular, çeşitli turnuvalarda 213 altın, 116 gümüş ve 195 bronz madalya kazandı.

Sporculara Destek

Başkan Sandal, etkinlikte sporcularla bir araya gelerek onlara çeşitli spor malzemeleri içeren çantalar hediye etti.

Karşıyaka’nın yeni yıl pazarı açıldı Karşıyaka’nın yeni yıl pazarı açıldı

Işıltılı Gösteri ve Başkanın Açıklamaları

Etkinlikte branşların tanıtım gösterimlerinin yanı sıra sporcuların performansları izleyenlerden büyük beğeni topladı. Salon, telefon ışıklarıyla renklendi ve hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söylendi.

Başkan Sandal, öğrenciler ve gençlerle olmanın kendisini heyecanlandırdığını belirterek, sporun toplumsal entegrasyonda önemine vurgu yaptı. Bayraklı'nın yetiştirdiği sporcularla İzmir'de sporun markası haline geldiğini ifade ederek, tüm sporcuları tebrik etti.

Kaynak: Bülten