İzmir'de bayram öncesi denetimler tam gaz İzmir'de bayram öncesi denetimler tam gaz

İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bayraklı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan beceri ve hobi kurslarına katılan bin 700 kadın, sezon boyunca ürettikleri el emeği ürünleri sergiledi. Kadınlar, Filistin'de katliama 'Dur' demek amacıyla Filistin bayrağının renklerini temsil eden ve sembol haline gelen 'karpuz' figüründen ürettikleri çanta ile yaşanan drama dikkat çekti.

Bayraklı Belediyesi'nin 12 semt merkezi ve 3 kültür merkezinde Bayraklı Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği kurslara katılan Bayraklı'nın üreten kadınları, eğitim dönemi boyunca yaptıkları takı tasarımdan ev aksesuarlarına, kıyafetlerden resimlere, ahşap boyamadan çeyizliklere kadar birbirinden farklı ürünleri yıl sonu sergisinde görücüye çıkardı. Bu kapsamda 22 branşta, bin 700 kadının el emeği ürünleri vatandaşlarla buluştu. Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Mustafa Kemal Atatürk Salonu'nda açılan sergide kursiyerler, podyuma çıktı ve kendi tasarladıkları kıyafetleri defile ile tanıttı. Etkinlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi Trio ekibinin müzik ziyafeti keyifli anlar yaşatırken, Caminito Art Tango grubunun gösterisi ise renkli görüntülere sahne oldu. Kursiyerler, etkinlikte yaptıkları konuşmada Bayraklı Belediyesi, halk eğitim ve desteklerinden dolayı Önal'a teşekkür etti. Sergiye Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın yanı sıra eşi Gökçe Pişkin Önal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın eşi Öznur Tugay, meclis üyeleri ve kursiyerler ile bine yakın kadın katıldı. Kadınlar, Filistin'de katliama 'Dur' demek amacıyla Filistin bayrağının renklerini temsil eden ve sembol haline gelen 'karpuz' figüründen ürettikleri çanta ile yaşanan drama dikkat çekti. Farkındalık oluşması için verilen bu mesaja salondakiler alkışlarıyla destek verdi.

'ÜRETEN KADINLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ'

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “El emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği yıl sonu etkinliğinde birbirinden güzel eserler üreten tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerini kutluyorum. Yaklaşık bin 700 vatandaşımızın faydalandığı bu kurslarımıza kimi hobi amaçlı, kimi ise meslek edinmek ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla katılıyor. Daha fazla alanda kurslar açarak, daha fazla vatandaşımıza ulaşmak istiyoruz. Özellikle kadınların toplumsal hayata, üretime ve ekonomiye katılımlarını artırmak için biz de üzerimize düşeni imkanlarımız dahilinde her zaman yapacağımızın sözünü veriyorum" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özlem İnal da "Her zaman her yerde eğitim parolasıyla çıktığımız yolda kendini geliştirmek isteyen, üretmek isteyen kadınlarımıza ve gençlerimize eğitim desteklerini sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesilerek, kursiyerlerin stantları gezildi.(DHA)

Kaynak: dha