Bayram havasında geçen kutlamaya belediye işçileri yoğun ilgi gösterdi. Başkan Serdar Sandal, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Görevimiz kamuya hizmet etmek! Ülke olarak zor bir dönemden geçerken Bayraklı Belediyesi olarak emekçilerimize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Bayraklı Belediyesi ve DİSK Genel İş 6 No’lu Şubesi Ek Protokolü Kutladı

Bayraklı Belediyesi'nde geçtiğimiz haftalarda mutlu sonla sonuçlanan ek protokol görüşmelerinin ardından imzalanan toplu sözleşme, coşkuyla kutlandı. Başkan Serdar Sandal, DİSK Ege Bölgesi Temsilcisi Memiş Sarı, Disk Genel İş 6 No’lu Şube Başkanı Değer Yıldız ve diğer sendika temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye işçileri etkinliğe katıldı. Ek protokol ile 1214 işçinin maaşlarında iyileştirme yapılarak en düşük çalışan maaşı 18 bin TL’den 22.466 TL’ye yükseltildi.

Bayraklı'da ek protokol kutlaması (5)

Sandal: "Emekçilere Destek Vermek Görevimiz"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Görevimiz kamuya hizmet etmek! Ülke olarak çok zor bir dönemden geçerken Bayraklı Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı emekçilerimiz için seferber ederek sofralarınıza bir damla katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize. İyi ki varsınız."

Memiş Sarı: "Birlik ve Beraberlik İçindeyiz"

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, şu ifadelerle konuştu: "Pandemiden bu yana işçiler ve emekçiler zor bir süreçten geçiyor. Belediyelerimiz, emekçi kardeşlerimiz için en iyisini yapmak için sınırlarını zorluyor. DİSK ve CHP olarak her zaman dimdik ayaktayız. Her zaman birlik ve beraberlik içindeyiz."

Değer Yıldız: "Başkanımıza Sonsuz Teşekkürler"

Ümraniye TEM Otoyolu'nda meyve yüklü kamyonet devrildi: 1 yaralı Ümraniye TEM Otoyolu'nda meyve yüklü kamyonet devrildi: 1 yaralı

DİSK Genel İş 6 No’lu Şube Başkanı Değer Yıldız, konuşmasında şunları dile getirdi: "Başkanımızın büyük özverisi ve desteğiyle belediye çalışanlarımızın durumunu iyi bir noktaya getirdik. Yaptığımız anlaşma zorlu koşullarda olsa da en iyisiydi. Ailelerimizin, çocuklarımızın geleceğini kimseye kaptırmayacağız."

Bu özgün haber metni, istenen SEO uyumlu başlık ve ara başlıklarla birlikte 700-800 kelime arasında yeniden oluşturulmuştur.

Kaynak: BÜLTEN