31 Mart yerel seçimlerin ardından Bayraklı Belediyesi'nde başlayan 'maaş krizi' sürüyor. 

Belediye Başkanı İrfan Önal, belediyede yaşanan ekonomik kriz sebebiyle her ay ortaya çıkan 20 milyon TL'lik açık için tasarruf tedbirlerini devreye soktu.

MAAŞLARDA KESİNTİ 

Dün belediyede görevli memurlar ve kadrolu işçiler maaşlarda yüzde 30-40 oranında kesintinin yapılacağı ve memurların Sosyal Denge Tazminatı ücretlerinde kesintiye gitme kararı alınması sebebiyle eylem başlattı. 

"KASADA OLANI BÖLÜŞÜYORUZ" 

Bayraklı Belediye Bakanı İrfan Önal işçi krizine ilişkin yaptığı açıklamada, " Bu konu hakkında yorum yok. Bir kriz olduğu iddiası doğru değil. Kasada olan parayı eşit bölüşüyoruz. Diyeceğiz budur" ifadelerine yer verdi. 

"TEMEL TALEBİMİZ ÖRGÜTLENMELERİ" 

Hangi cüzdan farklı? Farklı cüzdanı 5 saniyede bulabilenler üstün zekalı kabul ediliyor... Hangi cüzdan farklı? Farklı cüzdanı 5 saniyede bulabilenler üstün zekalı kabul ediliyor...

Öte yandan sendika değiştirmek istediği iddialarını yalanlayan Önal, "İşçi arkadaşlarımızın sendikal mücadelede nereye gitti, hangi sendikada örgütlendi bizim işimiz değil. Arkadaşlarımız nerede isterlerse örgütlensin. Örgütlenmeleri temel talebimiz. Ancak takdir arkadaşlarımızın " dedi.

Kaynak: BÜLTEN