Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamalarını görkemli bir kortejle kutladı. Hafta boyunca devam eden kutlamalar, 10 bin kişilik kalabalık ile taçlandı. Özkanlar Migros önünde başlayan yürüyüş, bayraklar ve meşaleler eşliğinde gerçekleşti. Başkan Serdar Sandal, eşi Aylin Sandal ve oğlu Yağız Sandal ile birlikte korteje katıldı. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri ve muhtarlar da kortejde yer aldı. Marşlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte, Bayraklılılar balkonlarından coşkuya ortak oldu.

Bayraklı’dan 10 bin kişilik kortej (3)

Atatürk Anıtı'nın Görkemli Açılışı

Sakarya Caddesi ile Alija İzetbegoviç caddelerinin kesim noktasında, 100. yıl anısına hazırlanan dev Atatürk Anıtı muhteşem bir törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde binlerce vatandaş, havai fişek gösterileri, ışık oyunları ve DJ performansı ile coşkuyu yaşadı. Başkan Sandal, açılış kurdelesini gazilerle birlikte kesti. Vatandaşlar da anıtı büyük bir beğeniyle karşıladı. Yüzlerce Bayraklılı, anıtın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlyas Yalçıntaş, hastalığını duyurdu: Ramsay hunt nedir? İlyas Yalçıntaş, hastalığını duyurdu: Ramsay hunt nedir?

Bayraklı’dan 10 bin kişilik kortej (5)

Bayraklı'nın Duruşu ve Belediye Başkanının Mesajı

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Atamıza olan bağlılığımızı, Bayraklı'nın duruşuyla yansıtmak için bu anıtı inşa ettik. Dünya, Cumhuriyet'in 100. yılında Bayraklı'nın tavrını ve duruşunu görsün diye bu anıtı oluşturduk. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü, bayrağı ve Mustafa Kemal ile ilgili geri adım atmak, asla kabul edilemez. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi