HABER MERKEZİ-  Bayraklı'nın gelecekteki Belediye Başkan aday adayları arasında dikkat çeken isimlerden biri olan Bilal Kırkpınar'ın hayatı ve siyasi kariyeri merak konusu. Erzurum doğumlu ve farklı alanlarda başarıyla faaliyet gösteren Kırkpınar'ın hikayesi... Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Bilal Kırkpınar kimdir? Bilal Kırkpınar kaç yaşında, nereli ve hangi partili? İşte detaylar...

bayrakli-belediye-baskan-aday-aday-bilal-kirkpinar

Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Bilal Kırkpınar kimdir?

Bilal Kırkpınar, 12 Kasım 1983'te Erzurum'da doğmuştur. Eğitim hayatına Pamukkale Üniversitesi İktisat bölümünde başlayan Kırkpınar, daha sonra ABD'nin San Diego State Üniversitesi'nde ekonomi ve iş alanında eğitim almıştır.

Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Bilal Kırkpınar kimdir

Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Bilal Kırkpınar hangi partili?

Siyasi kariyerine 2006 yılında AK Parti gençlik kollarında adım atan Kırkpınar, Nisan 2011'den Mart 2015'e kadar İzmir il gençlik kolları başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca AK Parti Genel Merkez Karadeniz Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur.

31 Mart 2024'teki yerel seçimler için Bayraklı Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Kırkpınar, aynı zamanda aile şirketinde gıda ve hayvancılık alanlarında yöneticilik yapmaktadır. İzmir Erzurum Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Ayrıca İzmir Uyuşturucuyla Mücadele Platformu'nun icra kurulu başkanlığını yürüten Kırkpınar, evlidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ