Savunma ve havacılık alanında öncü bir firma olan Baykar'ın Hadımköy'deki fabrikasında yaşanan olayın detayları gün yüzüne çıktı. Stajyer mühendis Ahmet Anıl Ç., Baykar tesislerinden daha önce 4 adet hard disk çaldığını sorgusunda itiraf etti.

Baykar'da Casusluk

Selçuk Bayraktar'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Baykar Teknoloji'nin İstanbul Hadımköy fabrikasında casusluk yaptığı suçlamasıyla yakalanan stajyer mühendis Ahmet Anıl Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Pirinç unu maskesi nasıl yapılır, ne işe yarar? Pirinç unu maskesi faydaları, zararları Pirinç unu maskesi nasıl yapılır, ne işe yarar? Pirinç unu maskesi faydaları, zararları

Baykar'a Ait 4 Hard Disk Daha Önce Çalınmış

Stajyer mühendis, Baykar'ın geliştirilen cihazlarının özelliklerini içeren bilgisayardan hard disklere aktarma girişiminde bulunurken güvenlik tarafından suçüstü yakalandı. Polise teslim edilen şüpheli, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Baykar Casus'u' Stajyer Çıktı! 'Baykar Casus'u' Stajyer Çıktı!

Hırsızlık Kaydı

Sorgulanan şüphelinin, daha önce Baykar tesislerinden 4 adet hard disk çaldığını itiraf ettiği belirtildi. Araştırmalar sonucunda şüphelinin ailesinin herhangi bir terör kaydının olmadığı, ancak hırsızlık kaydı bulunduğu tespit edildi.

İçerik Hakkında Bilgisi Yokmuş

2017'de bir kafeden dizüstü bilgisayar çalma suçundan kaydı bulunan şüpheli, hard diskleri de satmak amacıyla çaldığını, içindeki bilgi ya da belgeler hakkında bilgisinin olmadığını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi