3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Batman Petrolspor'a ligin bitimine iki hafta kala destek mesajları geldi. 54 puanla ligdeki liderliğini sürdüren Batman Petrolspor'a Batman Valisi Ekrem Canalp 100 bin TL, AKP Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da üç milletvekili maaşını bağışladı.

Vali Canalp, Batmanlıların takıma destekte bulunmalarını isteyerek, “Bütün Batmanlıları Petrolsporumuza sahip çıkmaya davet ediyorum. Son iki maçımız kaldı. Son iki maçımızda da iyi skorlar elde etmemiz lazım. Özellikle bu hafta sonu, pazar günü yapacağımız maçta tüm Batmanlıları stadyuma davet ediyorum. Spor rekabettir, dostluktur, kardeşliktir. Biz, bu rekabeti en iyi şekilde yaşamamız lazım. Coşkusunu da heyecanını da en güzel şekilde yaşamamız lazım.

Şampiyonluğa oynayan bir takımımız var. Petrolspor’umuz, şu anda kendi liginde birincidir. İnşallah da iki maç sonrasında da şampiyonluğu da beraberce bütün Batman'da coşkuyla, heyecanla yaşamak hepimize nasip olacaktır. Ben kendim bir bağışta bulundum ama ben bütün Batmanlıları da özelikle de imkanı olan tüm Batmanlıları da Petrolspor'a bağışta bulunmaya, destek olmaya davet ediyorum” dedi.

‘ÜÇ MAAŞIMI PETROLSPOR'A BAĞIŞLADIM’

Şampiyon FCSB, son maçında kaybetti Şampiyon FCSB, son maçında kaybetti

Petrolspor'un şampiyon olacağına inandığını söyleyen AKP Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, “Petrolspor’umuza inanıyoruz. Şampiyon olacağımıza da inanıyoruz. Bütün kent, Batman'ın tamamı inanıyor. Dolasıyla bu coşkuyu bizim Batman kamuoyu olarak göstermemiz lazım. Sorumluluk alma vakti geldiğinde hepimiz sorumluluk alırız. Geçenlerde beyanatta bulundum. Üç maaşımı Petrolspor'a bağışladım. Dolayısıyla Petrolspor’umuz, her şeye layıktır.

Kurumsal olarak Petrolspor’un ana sponsorluğunu da zaten üstlenmiş durumdayız. Bütün Batman'daki STK'lara, iş dünyasına, bütün Batman'a buradan tekrar sesleniyorum. Son iki maçımız kaldı. Şampiyon oluyoruz. Hem taraftar olarak sahada hem pankartlarımızla hem bayraklarımızla, formalarımızla Batman bir bütün. Petrolspor’umuzu şampiyon yapalım. Biz iddialıyız. Batman'ı enler listesine taşıyacağız. Bunu sportif alanda da diğer branşlarda da göstereceğiz. Birinci önceliğimiz, şu anda Petrolspor. Bütün Batman'a sesleniyorum, sahip çıkın” diye konuştu.

Kaynak: dha