Öğretmenlere atama müjdesi Öğretmenlere atama müjdesi

9 EYLÜL- Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, saat 11.00'da yaptığı açıklama ile Mavişehir'in Çiğli'ye bağlanabileceğini gündeme getirmişti. Gümrükçü'nün ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile sert tepki gösterdi. Tugay ne dedi? Cevabı haberimizde...

Utku Gümrükçü ne dedi?

“Çiğlimizin uzun yıllardır süren tramvay, çöp tesisi ve arıtma tesisinden kaynaklı koku sorunlarını çözme gayreti içerisindeyiz… Bunların yanı sıra 12 Eylül darbesinde Çiğli Belediyesi'nin kapatılması ve 1992 yılında tekrar açılmasından günümüze gelen başka bir sorunumuz daha bulunmaktaydı. Geçmiş dönem belediye başkanlarımızın da üzerinde titizlikle durduğu ve 2019 yılında göreve gelirken sorunu çözeceğimi belirttiğim bir konu bize tebliğ edilen mahkeme kararıyla nihayet Çiğli lehine sonuçlanmıştır. Karşıyaka Belediyesi ile Çiğli Belediyesi arasında devam eden davada, lehimize olan karara Karşıyaka Belediyesi'nin Danıştay'a açmış olduğu karar düzeltme istemi mahkeme tarafından reddedilmiştir. Bu karar ile birlikte Çiğlimiz hakkı olan sınırına kavuşacaktır. Çiğli Belediyesi olarak halkımıza bu kararı duyurur, yetkilileri, tüm siyasi parti temsilcilerini ve Sivil Toplum Örgütlerini Çiğli'nin hakkını temsil eden bu kararın arkasında durmaya davet ediyoruz. Not: Dünkü paylaşım nedeniyle yazılan mesajları okudum. Özellikle yerel seçimler ile ilgili adaylığım konusunda destekleriniz için teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili sizlerle birlikte adaylığıma karar vereceğimi belirtmek isterim."

ege-park-yikiliyor-mavisehir-diken-ustunde

Cemil Tugay ne cevap verdi?

Başkan Gümrükçü'nün bu paylaşımının ardından, iki ilçe arasındaki sınırın değişebileceği spekülasyonları ortaya çıktı. Ancak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak sınırın değişmeyeceğini net bir şekilde belirtti ve Mavişehir ve Yalı Mahallesi'nde yaşayan Karşıyakalı vatandaşların içi rahat olsun çağrısı yaptı. Başkan Tugay, şu açıklamaları yaptı: "Çiğli Belediye Başkanının Karşıyaka/Çiğli ilçe sınırının değişeceği konusunda yapmış olduğu açıklama yanlış anlamalara neden olmasın. İlçe sınırlarımız bu kararla değişmemektedir. Özellikle Mavişehir ve Yalı Mahallesinde yaşayan Karşıyakalı vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Ayrıntılı açıklama tüm detaylarıyla yakında belediyemizce yapılacaktır."

Kaynak: HABER MERKEZİ