9 EYLÜL- Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Yalçın Ata'yı makamında ağırlayarak, samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından Başkan Sengel, Selçuk'taki esnafın sorunlarına hızlı çözümler bulmak amacıyla Efes Selçuk’ta esnaf masası kurulacağını müjdeledi.

Selçuk Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Okan Kamak ile birlikte İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Yalçın Ata ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Başkan Ceritoğlu Sengel, esnafların kentin atar damarı olduğunu vurgulayarak, esnaf masasının sorunların çözümüne hız katacağını belirtti. Yapılan çalışmalar ve alınan kararlarla ilgili bilgi veren Başkan Sengel, esnaf masasının etkili bir platform olacağını dile getirdi.

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Yalçın Ata ile uzun bir sohbet gerçekleştiren Başkan Ceritoğlu Sengel, beş yılda Efes Selçuk'ta yapılan esnaf çalışmaları hakkında bilgi paylaştı. Esnafın karşılaştığı ecrimisil sorununa yönelik çözümler hakkında bilgi veren Başkan Sengel, esnafların üzerindeki yükün hafiflediğini ve bu konuda olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Ayrıca, gençlik festivalleri ve çeşitli etkinliklerle kente gelen ziyaretçilerin esnafa katkı sağladığını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, esnafların memnuniyetini önemsediklerini söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ