9 EYLÜL- Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, markalaşmanın önemine vurgu yaparak belediye olarak markalaşmaya verdikleri önemi ve attıkları adımları dile getirdi. Başkan Selvitopu, Karabağlar'daki Mobilya Akademi'nde gerçekleştirilen "Neden Markalaşmalıyız?" konulu söyleşide yaptığı konuşmada, mobilya sektörünün gelişimi için yerel yönetim olarak destek sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Mobilya Akademi'nin mobilya sektörüne hizmet etmeyi amaçlayan bir girişim olduğunu vurgulayan Selvitopu, esnafın ihtiyaç duyduğu ara elemanların yetiştirilmesi konusunda iş birliği yapacaklarını ifade etti.

Ödemiş'te ormanda bulunan top mermisi imha edildi Ödemiş'te ormanda bulunan top mermisi imha edildi

Başkan Selvitopu, Konak'ın mobilya sektörüyle özdeşleşmiş bir ilçe olduğunu hatırlatarak, bölgedeki mobilya sektörünün geçmişte Türkiye'ye ve dünyaya mobilya ihraç eden bir merkez olduğunu ancak sanayileşmenin getirdiği zorluklarla karşı karşıya kaldığını söyledi. Mobilya sektörünün İzmir'de ve Türkiye'de rekabet edebilir bir konuma gelmesinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, bu konuda yerel yönetim olarak ellerinden gelen desteği sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, sektörün diğer kurumlar ve odalar ile iş birliği yaparak daha da gelişmesi gerektiğini ifade etti.

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan ise kurumsallaşmanın ve eğitimin önemine değinerek, mobilya sektöründeki çalışanların genellikle sanayiden geldiğini ve yüksek öğrenim mezunu olan çalışan sayısının az olduğunu söyledi. Türkiye'nin dünya ülkeleriyle rekabet edebilmesi için eğitim ve markalaşmanın şart olduğunu vurgulayan Özkoparan, Mobilya Akademi'nin bu anlamda önemli bir katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Marka Danışmanı ve Network Okulu Kurucusu Seçkin Kalkanoğlu ise mobilya sektöründeki değişim ve markalaşmanın önemini vurgulayarak, dünya genelinde kendini yenileyemeyen dev şirketlerin dahi zor duruma düştüğünü ifade etti. İyi bir ürünün her zaman kazandırmayabileceğini, farklılığın önemli olduğunu belirten Kalkanoğlu, güvenilir bir marka olmanın ve müşteri ile iyi iletişim kurmanın da başarının anahtarı olduğunu söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ