9 EYLÜL- Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, soğuk hava koşullarının etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte, Bayraklı Belediyesi'nin ilçe genelindeki ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal desteklerini artırdığını açıkladı. Belediye, 300 aileye kömür ve odun yardımında bulunarak soğuk kış günlerinde vatandaşların yanında olduğunu belirtti. Yıl boyunca devam eden sosyal yardımların kış aylarında da süreceği vurgulandı. Başkan Sandal, "Bayraklı olarak büyük bir aileyiz ve her zorlu durumda ailemizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Söz verdiğimiz gibi, artık Bayraklı'da kimse yatağa aç girmiyor" dedi.

Bayraklı Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, Başkan Sandal'ın talimatıyla kış aylarında artan ihtiyaçları karşılamak adına sosyal yardımlarını artırdığı ifade edildi. Belediye ekipleri, yıl boyunca sosyal marketler aracılığıyla binlerce aileye giyim yardımı yaparken, kış aylarında ise battaniye, mont, ayakkabı, elektrikli soba, erzak paketi ve çeşitli ev eşyaları gibi destekler sunuyor. Son olarak, 300 aileye de hane başına 500 kilogram kömür ve 2 çuval odun katkısı sağlandı.

Sokak ortasında satırla halasını öldürdü Sokak ortasında satırla halasını öldürdü

İhtiyaç sahibi ailelerin soba eksiklikleri giderilirken, temel ihtiyaçlar doğrultusunda desteklerin kesintisiz devam edeceği belirtildi. Başkan Sandal'ın ailelere sunduğu yardımlar, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Başkan, "Kış aylarıyla birlikte hızlandırdığımız sosyal yardımlarda, her ailenin eksiklerini tamamlamayı hedefliyoruz. Bayraklı'da büyük bir aileyiz ve iyi günde de kötü günde de ailemizle birlikteyiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ