Kardeş şehir ilişkilerinde 26'ncı yılına giren Antalya ile Nürnberg arasındaki ilişkiler karşılıklı ziyaretlerle pekişiyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König'in daveti üzerine Nürnberg'i ziyaret etti. Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König'i makamında ziyaret eden Başkan Böcek, belediye misafir defterini imzaladı. İki başkan iki kent arasındaki dostluk ilişkileri, iş birliği ve yeni projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Beylikdüzü'nde yenilenen pazar alanı hizmete açıldı Beylikdüzü'nde yenilenen pazar alanı hizmete açıldı

Ziyarette, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Osman Ayık, Nürnberg Belediye Meclis Üyeleri Aynur Kır, Cengiz Şahin, Kilian Sendner, Antalya- Nürnberg Kardeş Şehir Derneği Başkanı Rıza Özlek, Dr. İsmail Baloğlu, Uluslararası İlişkiler Antalya Danışmanı Louis Prada da hazır bulundu. 

EN YOĞUN İLİŞKİ NÜRNBERG'LE

Başkan Muhittin Böcek, “İki şehir arasında yoğun kardeşlik ilişkileri bulunuyor. Bu kardeşlik ve dostluğun devamını canı gönülden diliyorum. Antalya'nın başka kardeş şehirleri de var ancak en güzel çalışmaları Nürnberg ile yapıyoruz" dedi.

İki hafta önce Nürnberg'den gelen basın heyetini Antalya'da ağırladıklarını hatırlatan Başkan Böcek, iki şehrin 26 yıllık süreçte çok güzel dostluklar kurduğunu ifade etti. Başkan Böcek, Nürnberg'te her yıl Aralık ayında kurulan Noel pazarında Antalya'nın stand açarak yer alacağını kaydetti. Daha sonra Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König, Başkan Muhittin Böcek onuruna bir yemek verdi.

Kaynak: DHA