9 EYLÜL- AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yakışan büyük bir Atatürk Meydanı için çağrıda bulundu. Başdaş, depreme dayanıksız olduğu için yıkılan büyükşehir belediye binası sahasının da yeşil alan yapılıp mevcut meydana katılması gerektiğini vurguladı.

Atatürk Meydanı: İzmir'in Görkemli Simgesi

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yaklaşırken, İzmir'in simgesi haline gelmiş olan Atatürk Meydanı'nın, şanına yakışır bir görünüme kavuşturulması için önemli bir çağrı geldi. AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, meydanın yıkılan İBB binası sahasının yeşil alana dönüştürülerek güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Said Başdaş

Tarihi Bir Meydanın Değerlendirilmesi

Atatürk Meydanı, İzmir'in önemli buluşma noktalarından biri olarak tarihi boyunca kentin simgesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesine dair önemli adımların atıldığı bu meydan, aynı zamanda İzmir'in kurtuluşunun simgesidir.

İzmir'e Yakışan Bir Görünüm

Başdaş, mevcut görüntünün, bu gurur yılına yakışmadığını ifade etti. Yaklaşık iki yıldır tamamlanmayan yıkımın meydana verdiği zararı vurgulayarak, bu durumun şehrimize ve ülkemize yakışmadığını belirtti.

Meydana Yeni Bir Soluk: Yeşil Alan

Başdaş, Konak Atatürk Meydanı'nın, İzmir'in en önemli buluşma alanlarından biri olduğunu ve kentin değerlerinden biri olduğunu dile getirdi. Bu önemli meydanın, yıkılan İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının yerine yeşil alan olarak dönüştürülmesinin, şehre nefes aldıracağını belirtti.

AK Partili Çankırı Soyer'e yüklendi: İradesizliğinizle bu şehri nasıl yönetmeyi düşünüyorsunuz? AK Partili Çankırı Soyer'e yüklendi: İradesizliğinizle bu şehri nasıl yönetmeyi düşünüyorsunuz?

Atatürk Meydanı'nın Adını Yaşatmak

Başdaş, meydanın adının sadece tabelada yazılmasının yeterli olmadığını, aksine meydanın tüm heybetiyle geleceğe taşınması gerektiğini vurguladı. Bu meydanın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını yaşatacak şekilde güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

'Birlik Olalım'

Başdaş, tüm meslek odalarını ve ilgili tüm paydaşları, Konak Atatürk Meydanı'nı geleceğe yeşil alan olarak taşımak için bir araya gelmeye çağırdı. "Kentimizin yeşil alan ihtiyacı bir yana İzmir’e gelen her misafirin mutlaka uğradığı bu meydan Atatürk’e ve İzmir’e yakışır bir şekilde güzelleştirilmelidir" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ