Güvercintepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Ahmet Balamir Eğitim Aile Sağlığı Merkezi, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı.

“SAĞLIK ALTYAPIMIZI HER GEÇEN GÜN GÜÇLENDİRİYORUZ”

Başakşehir’de yatırım halkalarına bir yenisini daha ilave ettiklerini belirten Kartoğlu, “Tarihten gelen sağlığın merkezi olma geleneğimizi, Türkiye Yüzyılı’nda da kararlı ve emin adımlarla sürdürüyoruz. Yeni aile sağlığı merkezlerimizle sağlık altyapımızı her geçen gün güçlendiriyoruz. Bugün sağlık yatırımlarımıza bir yenisini daha eklemenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmete aldığımız Ahmet Balamir Eğitim Aile Sağlığı Merkezimiz şehrimize ve komşularımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bingöl Yukarı Kaleköy Gölü siraz balığı ile doldu Bingöl Yukarı Kaleköy Gölü siraz balığı ile doldu

“BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK HİZMETLERİNDEN KOLAYCA FAYDALANABİLECEK”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile sağlığın merkezi haline gelerek Başakşehir'de hizmet kalitesini daima bir üst seviyeye çıkardıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Belediyesi olarak en büyük zenginlik sağlığımız için imkânlarımızı seferber ediyor, gerekli tüm adımları atıyoruz. Ahmet Balamir Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nde muayene odalarının yanında aşı-bebek izleme, gebe izleme, emzirme ve aile planlama odaları yer alıyor. Başakşehirli komşularımız, hastaneye gitmeden, birinci basamak sağlık hizmetlerinden kolayca faydalanabilecek” diye konuştu.

“HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK DİYORUZ”

Törende konuşan insanı Ahmet Balamir de toplum sağlığının önemine işaret ederek “Ülkemizin sağlık yatırımlarına bir nebze de katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Her şeyin başı sağlık diyoruz. Ülkemize nice yatırımlar kazandırmak ümidiyle” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA