Baş dönmesi, birçok farklı nedeni olabilen yaygın bir semptomdur. Birçok kişi, baş dönmesi yaşadığında hastanede hangi bölüme başvurması gerektiğini merak eder. İşte baş dönmesi hakkında bilmeniz gerekenler...

4 kişinin öldüğü kazada 2 sürücü de evlilik hazırlığı yapıyormuş 4 kişinin öldüğü kazada 2 sürücü de evlilik hazırlığı yapıyormuş

Baş Dönmesinin Nedenleri

Baş dönmesi, birçok farklı durumun belirtisi olabilir ve bazı durumlar acil tıbbi müdahale gerektirebilir. Örneğin:

  • İç kulak sorunları
  • Nörolojik rahatsızlıklar
  • Kan basıncı düşüklüğü
  • Dehidrasyon

Bu yüzden belirtilerinizin ne kadar ciddi olduğunu değerlendirmek ve gerektiğinde doktor yardım almak önemlidir.

Baş Dönmesi İçin Hangi Bölüme Gidilmeli?

Sık sık baş dönmesi yaşayan kişiler hastanede hangi bölüme gideceğini merak ediyor. Baş dönmesi şikayeti bulunan kişiler nöroloji bölümüne başvurmalıdır. Nörologlar, sinir sistemi hastalıkları konusunda uzmanlaşmış doktorlardır ve baş dönmesinin altında yatan nörolojik nedenleri teşhis edebilirler.

Alternatif Bölümler

Bazı durumlarda, baş dönmesinin nedeni iç kulak problemleri olabilir. Bu durumda, kulak burun boğaz (KBB) uzmanına başvurmak da gerekebilir. KBB uzmanları, iç kulakla ilgili sorunları teşhis ve tedavi edebilir.

Randevu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baş dönmesi yaşayan kişilerin, doktora gitmeden önce semptomlarını dikkatlice not etmeleri önemlidir. Ne zaman başladığı, ne sıklıkla meydana geldiği, diğer semptomlarla birlikte olup olmadığı gibi bilgileri doktorunuza bildirmeniz, doğru teşhis ve tedavi için önemlidir.

Kaynak: haber merkezi