TV100.com yazarı Barış Yarkadaş, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkan seçilen Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından aktif gazeteciliği bırakma kararını değiştirdiğini açıkladı. Yarkadaş, Kübra Par’la Farklı Açılar programındaki “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözünü hatırlatarak, “Kurultay kurultay salonunda kaldı. Hepsini tebrik ettim. Yarın da diğerlerini arayacağım. Doğru olan şeye doğru diyeceğiz yanlış olan şeye yanlış diyeceğiz yorumlarımla burada olacağım. Yazılarımla da tv100'de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık.” dedi.

Denizli Büyükşehir kültürel değerleri geleceğe taşıyor Denizli Büyükşehir kültürel değerleri geleceğe taşıyor

ÖZEL: MESLEĞİ BIRAKMAN DOĞRU OLMAYACAK

Yarkadaş, Özgür Özel ile yaptığı görüşmeye ilişkin de şunları söyledi: “Özgür Özel’le uzun bir görüşme yaptık. 3 yıl birlikte biz milletvekilliği yaptık. Dolayısıyla biz kendisinin deyimiyle kardeşlik hukukumuz var. Hiçbir şekilde mesleği bırakmamın doğru olmayacağını ifade etti. Mesleği bırakmam halinde çok üzüleceklerini belirtti. Ben de yeniden değerlendireceğimi belirttim.”

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel’in 812 oy ile genel başkan seçilmesinin ardından Barış Yarkadaş’ın 16 Eylül’de yayınlanan Kübra Par’la Farklı Açılar programındaki “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. Yarkadaş bunun üzerine aktif gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ