Haber-Utku ÇELİK

Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde geçmektedir. Dizi, Barbaros Hayreddin'in hayatını ve Akdeniz'deki Osmanlı İmparatorluğu'nun deniz seferlerini konu almaktadır.

Aşık Veysel, eserleriyle Bursa'da anıldı Aşık Veysel, eserleriyle Bursa'da anıldı

Dizinin başrol oyuncusu Barbaros Hayreddin'i Engin Altan Düzyatan canlandırmaktadır. Diğer önemli karakterler arasında İstanbul valisi Sokollu Mehmed Paşa'yı canlandıran İsmail Hacıoğlu, Barbaros'un kardeşi Oruç'u canlandıran Ushan Çakır, Piri Reis'i canlandıran Güven Kıraç ve Hızır Reis'in eşi İlkgün Belen yer almaktadır.

Andrea Doria ise dizinin önemli karakterlerinden biridir ve İtalyan bir denizci olarak tasvir edilmektedir. Peki, Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı Amiral Andrea Doria kimdir? Timur Acar kim, kaç yaşında?

andrea-doria

Amiral Andrea Doria kimdir?

Andrea Doria, 30 Kasım 1466 tarihinde doğmuş ve Cenevizli bir amiral ve condottieri olarak ün kazanmıştır. 1538 yılında gerçekleşen Preveze Deniz Muharebesi'nde, Osmanlı Donanması'nın komutasındaki Barbaros Hayreddin Paşa ile savaşan Kutsal İttifak donanmasının komutanlığını üstlenmiştir.

barbaros-hayreddin-timur-acar

Barbaros Hayreddin dizisinde Andrea Doria'yı kim canlandırıyor? 

Timur Acar, Sultanın Fermanı dizisinde Amiral Andrea Doria karakterini canlandırmıştır. Dizide, Barbaros Hayreddin Paşa'nın karşılaştığı zorluklar ve mücadelesi anlatılmaktadır.

440x228-oglumun-ilyasi-timur-acarin-esi-bakin-kim-cikti-duyan-inanamadi-meger-adanali-ve-ask-i-memnunun-guzeller-guzel-1649870236650

Timur Acar kim, kaç yaşında?

Timur Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde Münih'te doğmuş ve Türk oyuncudur. Almanya'da çocukluğunu geçiren Acar, 1999 yılında meydana gelen depremin ardından ailesiyle birlikte Sakarya'nın Karasu ilçesine yerleşmiştir. Gürcü kökenli ailesi ise Artvin'e dayanmaktadır. Acar, tiyatroya olan ilgisiyle 1999 yılında Moda Sahnesi'nin kurucuları arasında yer almış ve 9 Eylül Üniversitesi'nde eğitim almıştır. Kurşun Yarası, Avrupa Yakası, Akasya Durağı gibi dizilerde rol almış ve tanınmıştır. Bebek İşi adlı dizide Murat karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Kertenkele dizisinde Kertenkele, Ziya Hoca ve Kara Faruk karakterlerini üstlenmiştir ve 2. sezon sonunda diziden ayrılmıştır. Tiyatro dışında müzikle de ilgilenen Acar, 2007 yılında evlenmiş ancak 2009 yılında boşanmıştır. Temmuz 2016 yılında Eda Özerkan ile evlenmiştir