İzmir Metrosu’nun 28 yıllık tren seti hizmet vermeye devam ediyor İzmir Metrosu’nun 28 yıllık tren seti hizmet vermeye devam ediyor

Balçova Belediyesi tarafından düzenlenen temizlik etkinliğine Sacide Ayaz İlkokulu öğrencileri de katıldı. Yol kenarına atılan çöpleri toplayan öğrenciler, vatandaşların çevreye daha çok özen göstermelerini istedi. Balçova Belediye Başkan Yardımcısı Bora Er, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, “Dünyamız hızla yok oluyor. İklim krizi ve çevre felaketleri ile bunu açıkça görebiliyoruz. Yaşadığımız doğayı daha çok yaşatmak bizim elimizde. Lütfen çöpleri yere atmayalım. Özellikle plastikle mücadele edelim” diye konuştu. Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte etkinliğe katılan CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm de, ormanlık alanları kullanan insanların bulundukları alanı terk ettikten sonra bıraktıkları çöplerin yarattığı kirliliğe dikkat çekti. Boş şişeler, plastik atıklar gibi doğada yok olmayan atıkların yangına sebep olduğunu da belirten Aküzüm, “Çevreyi korumak, sahip çıkmak önemli bir medeniyet göstergesidir. Vatandaşlarımızdan daha özenli olmalarını rica ediyoruz. Unutmayalım ki dünyayı çocuklarımıza bırakacağız. Ne kadar temiz bırakırsak o kadar mutlu olacaklardır” dedi.

D S C 0189

CHP Balçova Kadın Kolları Başkanı Arzu Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de etkinliğe katılarak çocuklarla birlikte çöp topladı. Etkinlik sonunda öğrencilere bez torba ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

Kaynak: BÜLTEN