Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Malta Ulaştırma Altyapı ve Büyük Projeler Bakanı Aaron Farrugia'yı kabul etti. Görüşmede iki ülke arasındaki ulaştırma ve altyapı konularının ele alındığını belirten Uraloğlu, "Özellikle Malta-Gozo Adası denizaltı tünel projesine değindik. Ülkemiz firmalarının bu projede yer almasına büyük önem verdiğimizi söyledik" diye konuştu.

Bakan Uraloğlu, Malta'nın denizcilik sektöründe önemli bir rolü olduğunu belirterek, "İki ülke arasında 2015 yılında imzalanan Denizcilik Anlaşması çerçevesinde hayata geçirilen Ortak Komisyon'un yeniden canlandırılması konusunda mutabakata vardık. Sivil havacılık alanında da Malta'dan ülkemize gerçekleştirilecek turistik amaçlı charter uçuşlar konusunda her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğumuzu belirttik" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na bir aday daha! CHP İstanbul İl Başkanı kim olacak? CHP İstanbul İl Başkanlığı'na bir aday daha! CHP İstanbul İl Başkanı kim olacak?

Toplantının sonunda karşılıklı iyi niyet beyanları dile getirildi ve sorunsuz ilişkilerin daha da ileriye taşınması temennisinde bulunuldu.

Kaynak: DHA