Sözleşmeli Öğretmenlik Sınavında Heyecan Dorukta: Alan Bazlı Taban Puanlar Açıklandı! Sözleşmeli Öğretmenlik Sınavında Heyecan Dorukta: Alan Bazlı Taban Puanlar Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredatla ilgili eleştirilere yanıt vererek, "Okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum" dedi. Ayrıca Tekin, hakları için nöbet tutan özel sektör öğretmenleri hakkında, "Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

AKP TBMM Grup Toplantısı Öncesi Açıklamalar

Bakan Tekin, AKP TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücret ve çalışma koşulları konusundaki taleplerine ilişkin bir soru üzerine Tekin, "Özel okul temsilcileri ile bu konularda görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çalışıyoruz. Onlardan bizim istediğimiz şey; özel okullardaki öğretmenleri mağdur etmeyecek çözümler üretmeleri" diye konuştu.

"Okuyarak Eleştirsinler"

Tekin, "Yeni müfredat onayınızdan geçti. Eğitim sendikaları tartışıyorlar. Müfredatın ön açıklamasında Atatürk'ün adının geçmediği konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "Kendilerine okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum. Programlarımızı okumadan değil" yanıtını verdi.

Yaz Tatili İçin Tavsiyeler

Bakan Tekin, bir soru üzerine yaz tatiline girecek öğrencilere ve ailelerine şu tavsiyelerde bulundu:

"Çocuklarımız yaz aylarını tatil yaparak geçirsinler. Okul ve ders dışında okuyarak, başka türlü etkinliklerle, sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerden de çocuklarına, öğrencilerimize bu şekilde bakmalarını ve yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası."

Editör: Kazim Bozkurt