İBB'nin yüzde 10'luk zam oranına sendika üyelerinden tepki İBB'nin yüzde 10'luk zam oranına sendika üyelerinden tepki

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ve protokol üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'i havaalanında coşkulu bir şekilde karşıladı. Ziyaret kapsamında, Türkoğlu ilçesi Kılılı Mahallesi'nde, çelik konstrüksiyondan yapılan Balsuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatında detaylı incelemelerde bulunuldu.

Bakan Tekin, okul inşaatındaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra konteyner kente geçiş yaptı. Kütüphanede öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim konularını ele alan Bakan Tekin, eğitimdeki yenilikleri ve gelişmeleri değerlendirdi.

Yolderesi İlkokulu ve Ortaokulu Ziyareti: Bilişim Sınıfı Talebi ve Öğrenci İlgisi

Bakan Tekin'in ziyaretinin bir diğer durağı ise Yolderesi İlkokulu ve Ortaokulu oldu. Bir süre önce Ankara'da gerçekleşen ziyaretlerde Yolderesi Mahallesi Muhtarı Mehmet Ayçiçek tarafından davet edilen Bakan Tekin, öğrencilerin bilişim sınıfı talebini değerlendirmek üzere okulu ziyaret etti.

Okulda kurulan bilişim sınıfını inceleyen Bakan Tekin, öğrencilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Ana sınıfını ziyaret ederek öğrencilere motivasyon sağlayan Bakan Tekin, öğretmenlerle de toplantı düzenledi. Ziyaret, okul bahçesinde toplanan mahalle sakinlerinin ilgi ve sevgisiyle son buldu. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Bakan Tekin, Kahramanmaraş'tan ayrıldı.

Kaynak: DHA