Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 şehirde, ilçe ve köylerde tamamlanan konutların şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim edileceğini duyurdu.

Konutlar, Şubat Ayında Sahiplerine Ulaşacak

Bakan Özhaseki'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, depremden etkilenen 11 şehirdeki ilçe ve köylerde tamamlanan konutlar, şubat ayı başında toplu olarak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü olan 6 Şubat'ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bir tören düzenlenecek ve depremzede kardeşler, evlerinin anahtarlarına kavuşacak.

Toplu Teslimat ve Anahtar Töreni

Bakan Özhaseki, açıklamasında, "Depremden etkilenen 11 şehrimizde, ilçe ve köylerimizde tamamladığımız konutlarımızı; Şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim etmeye başlayacağız. Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü 6 Şubat’ta da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek evlerimizin anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. Sonrasındaki dönemde de her ay, anahtar teslimlerine etap etap devam edeceğiz. Yağmur çamur demeden, zaman kavramı gözetmeksizin çalışarak tüm depremzede kardeşlerimizi sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi

Kaynak: HABER MERKEZİ