Gece şartlarında tatbikat yapıldı Gece şartlarında tatbikat yapıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’nde gerçekleşen silahlı saldırıyı kınayan Bahçeli, teröristlerin yakalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’ne de değinerek, Cumhur İttifakı’nın hedeflerini ve beklentilerini anlattı. Bahçeli, pazar günü Mersin’de düzenledikleri açık hava toplantısının coşkusunu da paylaştı.

Santa Maria Kilisesi’ne saldırıyı kınadı

Bahçeli, konuşmasının başında, pazar günü İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Santa Maria Kilisesi’nde yapılan ayin sırasında, iki teröristin düzenlediği silahlı saldırıda bir vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı. Bahçeli, “Bu menfur ve melanet eylemi lanetliyor, vefat eden vatandaşımızın ailesine taziyelerimi iletiyorum.” dedi.

Bahçeli, yabancı uyruklu teröristlerin kısa sürede yakalanmasının, ilerleyen günlerde suikastın sır perdesinin aralanacak olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Bahçeli, “Bu saldırı, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu terör tehdidinin boyutlarını ve ciddiyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Toplumsal huzuru bozmak, iç asayiş ve güvenliği bulandırmak amacıyla zehir ve zillet saçan Türkiye düşmanlarının boş durmadığını ifade etmek isterim. Bu gelişmeleri dikkatle takip etmeli, 31 Mart seçimlerine kadar provokasyon ortamını canlı tutmayı ve ülkemizin sinir uçlarıyla oynamayı planlayan karanlık ellere azami şekilde uyanık olmalıyız.” diye konuştu.

31 Mart seçimleri

Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Türkiye lehine ortaya çıkan sonucunun perçinlenmesi, yeni yüzyılın aralanan perdelerinin iyice açılmasının 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’ne birebir bağlı olduğunu ifade etti. Bahçeli, demokratik eşiğin kazasız belasız atlatılması gerektiğini vurguladı.

Bahçeli, Türkiye’nin ilerleyiş ve yükseliş momentinin hız kesmeden devam etmesi gerektiğini belirterek, MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın bu hedefe kilitlendiğini dile getirdi. Bahçeli, “MHP, 31 Mart’a canla, başla, heyecanla ve inanmışlıkla hazırlanmaktadır. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin bekasını, birliğini, dirliğini, kardeşliğini, istikbalini, istikrarını, güvenliğini ve gücünü teminat altına almak için çalışmaktadır. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin geleceğini, milletimizin huzurunu, devletimizin itibarını korumak için mücadele etmektedir. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin dünyadaki haklı yerini alması, milli menfaatlerini savunması, milli çıkarlarını koruması için var gücüyle gayret göstermektedir.” dedi.

Mersin açık hava toplantısı

Bahçeli, pazar günü “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin” temasıyla Mersin Açık Hava Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, Mersin’in tıpkı Akdeniz gibi dalgalandığını ve Cumhur İttifakı’nda kenetlendiğini belirtti. Bahçeli, “Hiç kimse boş hayale kapılmasın. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın. Mersin bizim, Türkiye hepimizindir. Mersin’de, demlenmiş CHP’ye ruhsat yoktur. Mersin’e ambargo koyan bölücülere bundan sonra rahat yüzü yoktur. Allah’ın izni ve milletimizin iradesiyle 31 Mart 2024’te, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleri Cumhur İttifakı’nın yönetimine geçecek, diğerleri sadece nal toplayacak, heba ettikleri yılların altında kalacaklardır.” diye konuştu.

Bahçeli, Mersin’de şahit olunan coşku ve heyecanın bu hafta sonu Manisa’da da tekerrür etmesini temenni etti. Bahçeli, “Manisa bizim, Türkiye hepimizin” diyerek, Manisalıları açık hava toplantısına davet etti.

Kaynak: AA