UEFA Avrupa Ligi finalinde Sevilla ile karşılaşacak olan Roma'da Jose Mourinho, UEFA Medya Günü etkinliği kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu finali oynamak için sabırsızlandıklarını sık sık dile getiren Portekizli teknik adam, "Kazanırsak Şampiyonlar Ligi bileti alacağız diye düşünmüyoruz. Şampiyonlar Ligi ya da sıralamalarla ilgili hiçbir şey bilmek istemiyorum. Sadece finali oynamak istiyoruz" dedi.

Geleceğiyle ilgili soruları da yanıtlayan tecrübeli teknik direktör, "Geleceğim mi? Bütün odağım, final maçında ve biraz da Fiorentina karşılaşmasında. Geleceğimle ilgili endişelenmiyorum. Şu anda her şey ikinci planda" ifadelerini kullandı.

Bir gün Roma'dan ayrıldığında neler hissedeceğinin sorulması üzerineyse Mourinho, "Tottenham taraftarları yanlış anlamasın ama kariyerimde bağ kuramadığım tek takım Tottenham'dı. Covid sebebiyle tribünlerin boş kalması ve Levy'nin finali oynayıp kupayı kazanmama izin vermemesi, en büyük etkenler gibi duruyor. Madrid taraftarıyım, Inter taraftarıyım ya da Roma taraftarıyım dediğimde taraftarların hoşuna gidiyor ama benim için etkileşim daima karşılıklı gelişiyor. Roma'dan ayrılacağım gün geldiğinde bu hiç kolay olmayacak, sonsuza kadar bağlı kalacağız."

Tottenham'daki görevinden sonra 2021-22 sezonunun başında Roma'yı çalıştırmaya başlayan 60 yaşındaki Jose Mourinho, İtalyan ekibiyle geçen yıl UEFA Konferans Ligi'ni organizasyonun ilk sezonunda şampiyon tamamlamayı başarmıştı.

Mourinho'nun adı, bugünlerde Fransız devi PSG ile anılıyor.

Erkekler Süper Lig'de şampiyon Beykoz Belediyesi Erkekler Süper Lig'de şampiyon Beykoz Belediyesi

Haber Merkezi