Azerbaycan’da sabah saatlerinde Hazar Denizi’nde 5.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem, başkent Bakü başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi. Deprem sonrası olası hasar veya can kaybıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Azerbaycan'da Deprem Ne Zaman ve Nerede Oldu?

Azerbaycan Sismolojik Hizmet Merkezi, depremin yerel saatle 08.14’te Hazar Denizi’nde gerçekleştiğini duyurdu. Depremin merkez üssünün, Bakü’nün 90 kilometre kuzeydoğusunda olduğu belirtildi. Depremin derinliği ise 68 kilometre olarak kaydedildi.

Ukrayna, son 4 günde Rusya'ya ait 7 savaş uçağını düşürdü Ukrayna, son 4 günde Rusya'ya ait 7 savaş uçağını düşürdü

Deprem Nasıl Hissedildi?

Deprem, Hazar Denizi kıyısındaki Bakü ve çevre illerde de hissedildi. Deprem sırasında bazı vatandaşlar evlerinden ve iş yerlerinden dışarı çıktı. Deprem, sosyal medyada da gündem oldu. Bazı kullanıcılar, depremin şiddetini ve süresini paylaştı. Deprem, Azerbaycan’ın yanı sıra komşu ülkeler Ermenistan, Gürcistan ve Rusya’nın bazı bölgelerinde de hissedildi.

Deprem Sonrası Durum Nedir?

Deprem sonrası olası hasar veya can kaybıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Azerbaycan Sivil Savunma Bakanlığı, depremle ilgili inceleme başlattığını bildirdi. Bakanlık, vatandaşlara sakin olmaları ve resmi kaynaklardan gelen bilgilere güvenmeleri çağrısında bulundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, depremle ilgili bilgi aldığını ve gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdiğini açıkladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ