Sosyal medyada 1.1 milyon takipçisi bulunan ve yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren Azad Yılmaz, son dakika haberine konu oldu. Azad Yılmaz’ın gözaltına alındığı haberi, sevenlerini ve takipçilerini şaşırttı. Peki, Azad Yılmaz kimdir, neden gözaltına alındı, ne iş yapıyor? İşte, Azad Yılmaz hakkında merak edilenler…

Azad Yılmaz Neden Gözaltına Alındı?

Azad Yılmaz, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla hem beğeni topluyor hem de eleştiri alıyor. Bazı paylaşımları nedeniyle hakaret ve provokasyon suçlamasıyla karşı karşıya kalan Azad Yılmaz, dün akşam gözaltına alındı. Azad Yılmaz’ın gözaltına alınmasını, İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci duyurdu. Değirmenci, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada hakaret ve provakasyon içerikli paylaşımda bulunan, nefret söylemi ile kutuplaştırmaya hizmet eden Azad Yılmaz gözaltına alındı.” dedi.

Azad Yılmaz’ın gözaltına alınma sebebi ise, Suudi Arabistan’da yaşanan olaylarla ilgili paylaştığı bir video oldu. Videoyu paylaşırken, Suudi Arabistan’a yönelik ağır ifadeler kullanan Azad Yılmaz, sosyal medyada tepki çekti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da, Suudi Arabistan’la ilgili provokasyon amaçlı paylaşımlar yapan kişilere yönelik soruşturma başlatıldığını belirtti. Azad Yılmaz’ın tutuklanıp tutuklanmayacağı ise henüz belli değil.

Yasemin Özilhan'ın kızları sosyal medyada gündem oldu! Yüzlerini göstermiyordu Yasemin Özilhan'ın kızları sosyal medyada gündem oldu! Yüzlerini göstermiyordu

Azad Yılmaz Kimdir?

Azad Yılmaz, 6 Mayıs 1982 tarihinde Samsun’da doğdu. Babası Samsunlu, annesi ise Kırıkkalelidir. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra, üniversite için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra, kendi işini kurmak için Dubai’ye gitti. Burada, bir tekstil firması açtı. İş hayatının yanı sıra, sosyal medyaya da ilgi duyan Azad Yılmaz, Instagram, Twitter ve YouTube gibi platformlarda aktif olarak paylaşımlar yapmaya başladı. Komik, ilginç ve bazen de tartışmalı paylaşımlarıyla kısa sürede popüler oldu. Şu anda, sosyal medyada 1.1 milyon takipçisi bulunuyor.

Azad Yılmaz, sosyal medya fenomenliğinin yanı sıra, hayırseverliğiyle de tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde, 555 aileye nakdi yardım yaptığını duyurdu. Ayrıca, müzikle de ilgilenen Azad Yılmaz’ın, 4 tane şarkısı var. Bu şarkılar, YouTube’da milyonlarca izlenme aldı. Azad Yılmaz, şu anda Dubai’de yaşıyor ve evli.

Kaynak: haber merkezi