İYİ Parti’den İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, siyasi arenada adından sıkça söz ettiren bir isim haline gelmiştir. Peki, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Hangi alanlarda faaliyet göstermiştir? İşte detaylar…

Eğitim ve Kariyer Yolculuğu

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, 11 Mayıs 1966 tarihinde Ankara’da doğdu. Eğitim hayatına Çankaya İlkokulu ile başlayan Yanıkömeroğlu, daha sonra Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde öğrenim gördü. Üniversite eğitimini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi için aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Yapım Stratejisi bölümünü tercih eden Yanıkömeroğlu, inşaat sektöründe uzun yıllar boyunca mühendis ve yönetici olarak çalıştı.

CV'nize bu detayı mutlaka ekleyin, bütün adayları eleyin... CV'nize bu detayı mutlaka ekleyin, bütün adayları eleyin...

İnşaat Sektöründeki Başarıları

İnşaat mühendisliği alanında alt yapı, üst yapı ve raylı sistemler konusunda birçok projede üst düzey yöneticilik yapan Yanıkömeroğlu, sektörün önde gelen firmalarında Proje Mühendisliği, Planlama Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi önemli pozisyonlarda görev aldı. Ayrıca, edindiği deneyimleri bir girişim haline getirerek, yaklaşık 250 mimar ve mühendisin görev yaptığı bir müşavirlik firmasının kurucuları arasında yer aldı. Ülkemizin prestijli projelerinde hizmet veren bu firmasıyla, profesyonel kariyerinde elde ettiği bilgi ve birikimleri sektöre geri döndürdü.

Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Siyasete Adımı

İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, işitme engelli vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında birçok çalışma yürütmektedir. İyi Parti’nin kurucular kurulu üyesi olarak siyasete adım atan Yanıkömeroğlu, partinin ilk olağanüstü kongresinde İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi seçildi. Kadın politikalarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine de getirilen Yanıkömeroğlu, kadınların siyasete katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak: haber merkezi