Avrupakent GYO'nun borsaya açılma planları merakla beklenirken, halka arzın ne zaman gerçekleşeceği ve yatırımcıların işlem yapmaya başlayabileceği tarih henüz netlik kazanmadı. Peki, Avrupakent GYO halka arz ne zaman? Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz detayları....

Avrupakent GYO Halka Arz Süreci

Artaş İnşaat'ın bağlı ortaklığı olan Avrupakent GYO, 2023 yılının son çeyreği ya da 2024 yılının ilk çeyreği içerisinde halka arzını gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket, bu adımla birlikte 335 milyon TL olan sermayesini 65 milyon TL artırarak 400 milyon TL'ye yükseltmeyi hedefliyor.

Pevrul Kavlak hayatını kaybetti Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

Halka Arz Miktarı ve Fiyatı

Avrupakent GYO halka arzında Artaş İnşaat'a ait 23.621.365 lot pay satışı gerçekleştirilecek. Bireysel yatırımcılara ayrılan miktar ise henüz belirsizliğini koruyor. Halka arz fiyatı ise SPK onayı sonrasında netleşecek.

Halka Arz Sonrası Ortaklık Yapısı

Halka arzın tamamlanmasının ardından Avrupakent GYO'nun halka açıklık oranı %25 seviyesine ulaşması bekleniyor. Şirket yönetimi, 15 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri planladığını da duyurdu.

Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Avrupakent GYO, güçlü portföyü ve deneyimli yönetim ekibiyle dikkat çeken bir şirket olarak yatırımcıların ilgisini çekiyor. Yatırımcılar, halka arzın başarılı geçmesini ve şirketin borsada değer kazanmasını bekliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ