Doğukan Yener, geçen yıl 4 Haziran'da arkadaşları ile Yenibağlar Mahallesi'ndeki bir eğlence mekanına gitti. Mekan çalışanları ile müşteriler arasında saat 05.30 sıralarında kavga çıktı. Mekan dışına taşan kavgada ağır yaralanan Doğukan Yener, Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği tespit edilen Yener, yedi gün sonra hayatını kaybetti. Soruşturma kapsamında kavgada Doğukan Yener'e yumruk attığı belirlenen Mertcan Allar tutuklanırken 13 kişi de serbest bırakıldı.

'15 AYDIR UYUYAMIYORUM'

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında dava açılan biri tutuklu 14 sanığın yargılanmasına Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu olan Mertcan Allar ile tutuksuz sanıklardan Koray B. katıldı. Duruşmada konuşan anne Suzan Yener, oğlu için adalet istediğini belirterek, "Her şey çok net. Adalet yerini bulsun. Oğlum öleli tam 15 ay oldu. 15 aydır uyuyamıyorum. Çok kötü durumdayım" dedi.

'SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM'

Müşterisini evine bırakan kuaför hiç uğruna öldü! Müşterisini evine bırakan kuaför hiç uğruna öldü!

Tutuklu sanık Mertcan Allar ise ifadesinde öldürme kastıyla hareket etmediğini belirterek, "Suçlamayı kabul etmiyorum. Doğukan ile arbedemi hatırlamıyorum. Kalabalığa arkadaşımı korumak için girdim. Saldırmamı gerektirecek bir sebep yoktu. Kargaşada attığım yumruk, öldürme kastı ile değildi" diye konuştu. Mahkeme heyeti, ifade ve savunmaların ardından duruşmayı erteledi.

Davanın iddianamesinde tutuklu Mertcan Allar ile dokuz sanık için 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istenmişti. Dört sanık hakkında ise 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Kaynak: DHA