Gelen bilgilere göre, İsrail, ABD, Katar ve Mısır yetkililerini temsil eden heyetler, Doha'daki görüşmelerde mevcut İsrail-Hamas savaşı ateşkesini uzatma konusunda ortak bir karara vardı.

Yıkıma şahit olan saat 1 milyon liraya satıldı! Yıkıma şahit olan saat 1 milyon liraya satıldı!

Beklenti: İkinci Günde Genişletilebilir

Görüşmelere hakim bir kaynağa göre, trümanın altıncı günü olan Çarşamba gününde her şey planlandığı gibi giderse, Hamas'ın en az 10 İsrailli rehini serbest bırakması durumunda Hamas'ın bir sonraki gün için ek bir rehine listesi sunabileceği beklentisi bulunuyor. Bu durumda ateşkesin bir gün daha uzatılması söz konusu olacak.

Tahmin: Kadın ve Çocuklar Öncelikli

Müzakereciler, Hamas'ın elinde yeterli sayıda kadın ve çocuk bulunduğuna inandıkları için ateşkesi birkaç gün daha uzatmanın mümkün olabileceğini düşünüyor. Bu süreçten sonra konuşmalarda erkek ve asker rehinelerine geçileceği belirtiliyor.

CIA Direktörü Burns da Görüşmelerde

İsrail-Hamas ateşkesindeki sonraki adımlar konusundaki görüşmelerde yer almak üzere bölgeye gelen CIA Direktörü Bill Burns, meslektaşlarıyla rehinelerin kategorisini genişletme konusunda tartışmalara dahil oldu. Kaynaklara göre, ayrıca Hamas tarafından öldürülenlerin cesetlerinin Gazze'den çıkarılmasıyla ilgili konuşmalar da yapıldı.

Editör: Kazim Bozkurt