Haber-Utku ÇELİK

Aslı Şafak’ın kim olduğu merak ediliyor. Peki, Aslı Şafak kimdir? Aslı Şafak kaç yaşında, nereli? Aslı Şafak estetik yaptırdı mı?

Sınavda okunacak dualar: hangi dua, sure, ayet okunur? Sınavdan önce okunacak dualar - Sınava girmeden önce okunacak dua Sınavda okunacak dualar: hangi dua, sure, ayet okunur? Sınavdan önce okunacak dualar - Sınava girmeden önce okunacak dua

Aslı Şafak kaç yaşında, nereli?

Aslı Şafak kaç yaşında, nereli?

Aslı Şafak, 6 Ağustos 1968 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir.

Aslı Şafak kimdir?

Aslı Şafak kimdir?

Kendisi, gazeteci-yazar olan Tayyar Şafak ve Nurten Şafak çiftinin çocuğudur. Eşi Murat Baykara ile mutlu bir evliliği vardır. Şafak, lisans eğitimini tamamlamak için Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'ne gitmiştir. Okulda eğitim aldığı dönemde aynı zamanda Tercüman gazetesinde ekonomi muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Kariyeri boyunca TRT ve Bloomberg HT televizyon kanallarında birçok farklı pozisyonda görev yapmıştır. Finansal okuryazarlığı artırmak için yaptığı çeşitli programlar nedeniyle FODER ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 2008-2010 yılları arasında internet sitelerinde yazılar yazarak televizyon kariyerine ek olarak başka platformlarda da kendini göstermiştir.

Şafak, 2016 yılında TEDx İstanbul'da "Vekâleten harcıyor asaleten yiyoruz" konulu bir konuşma yapmıştır. Bu konuşması büyük bir ilgi görmüş ve 2017 yılında tekrar davet edilerek "Gitmek mi kalmak mı değil, gitmek mi kaçmak mı?" konulu bir konuşma daha yapmıştır. Her iki konuşması da geniş kitleler tarafından takdir edilmiştir.