Aslı Enver kimdir?

Enver, 10 Mayıs 1984 tarihinde Londra’da dünyaya geldi. Bir abisi bir kız kardeşi vardır. Tekstilci Babası bir Kıbrıs Türk’üdür. Annesi Dilek hanım eğitim için Türkiye'den Londra'ya gittiğinde babasıyla orada tanışıp evlenmiş. İlkokulu Londra’da tamamladı. Enver 1996 yılına kadar 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra’dan İstanbul’a taşınmıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde okuduktan sonra sonra Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Kariyerine TRT'de yayınlanan sitcomda iki dakikalık bir rol ile başlamıştır.

  • 2003 yılında “Hayat Bilgisi” adlı dizide rol aldı, 2007 yılında “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisinde başrol Mine Ergun karakterini canlandırdı. Aslı Enver, 2007 – 2011 seneleri arasında "Kavak Yelleri" adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, Sarp Apak ile beraber başrolde oynadı.
  • 2012 yılında yine baş rolde “Suskunlar” dizisinde oynadı. 2013 yılında da “Kayıp” dizisinde ve “Tamam Mıyız?” sinema filminde oynadı.
  • Aslı Enver, oynadığı sinema dizilerden başka; Yapı Kredi, maviyesil, Lescon ve Molped reklamlarında rol almıştır.
  • 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Birkan Sokullu ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını duyurdular.
  • Aslı Enver, 2014 yılında "Bana Artık Hicran De" adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisoughi ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi'nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi ünlü isimler yer almaktadır.
  • 15 Ocak 2016 tarihinde  "Kardeşim Benim" adlı sinema filminde Murat Boz ve Burak Özçivit ile beraber başrolde oynadı.
  • 2016 yılında "Kış Güneşi" adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver başrolde oynarken; Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Hakan Gerçek, Başak Parlak, Berrak Kuş ve Hakan Boyav diğer rollerde yer aldı.
  • 2015 yılında çekilen "Kardeşim Benim" adlı sinema filminde Murat Boz ile yakınlaşmasının ardından birlikte olmaya başladılar.
  • 2017 yılında başrollerini Özcan Deniz ile Aslı Enver’in paylaştığı “İstanbullu Gelin” dizisinde Süreyya Boran karakterini canlandırırken İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksüyek, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Berkay Hardal, Hakan Altıner, Nergis Çorakçı ve Neslihan Yeldan ile beraber rol aldı.

Aslı Enver evli midir?

Uzun zamandır özel hayatını gözlerden uzak yaşayan oyuncu Aslı Enver, ağustos ayının başında iş insanı Berkin Gökbudak ile el ele görüntülendi. İlişkilerini gözlerden uzak yaşayan ikili, kasım ayında sessiz sedasız evlendi. Nikahtan bir süre sonra hamile olduğu öğrenilen Enver'in bebeğinin cinsiyeti de belli oldu.

Hamileliğinin başlarında olduğu için konuyla ilgili her zaman sessiz kalmayı tercih eden 38 yaşındaki başarılı oyuncunun kız bebeği olacağı öğrenildi. Güzel oyuncunun bebeğine ne isim vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.Geçtiğimiz günlerde ayaküstü basın mensuplarıyla sohbet eden Aslı Enver, hamileliğiyle ilgili sorular için "Çok yeni bir dönem, çok konuşmak istemiyorum. Benim için de yeni bir dönem. Bu konuyla ilgili bana biraz zaman verirseniz daha rahat konuşabilirim o zaman. Konuşmaya çekiniyorum şu anda. İsim düşünmek için de çok erken olduğunu düşünüyorum" demişti.