İYİ Parti Kocaeli 13. sıra milletvekili adayı olan Aşkın Özön, partiden istifa ettiğini açıkladı. Özön, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Meral Akşener'in, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun başarılı belediye başkanlıklarını savunması ve parlamenter sisteme geçiş düşüncelerimle uyum içinde olmam, siyasete aktif olarak girmemde etkili oldu. Genel seçim sürecinde Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde Akşener'in dik duruşu ve 6'lı masadan çekilmesi de kararımı etkiledi."

Trump'a suikast girişiminde bulunan Crooks'un kayıtlı Cumhuriyetçi olduğu ortaya çıktı Trump'a suikast girişiminde bulunan Crooks'un kayıtlı Cumhuriyetçi olduğu ortaya çıktı

İSTİFA SEBEBİNİ AÇIKLADI

Özön açıklamasında, "Ülkem adına sorumluluk alarak genel seçim çalışmalarında yer aldım. Ancak sonrasında yaşanan gelişmeleri yakından takip ettik. Bu noktada İYİ Parti üyeliğimden istifa etmeyi uygun buluyorum. Siyasetimin en büyük tutkusu, insanların doğal yeteneklerini geliştirebilmesi için fırsat yaratmaktır. Bu tutkumun gerçekleşmesi için siyasete devam edeceğim" dedi.

Kaynak: haber merkezi