Badem Sütü Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir? Badem Sütü Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir?

Bisiklet sporu tutkusu, İzmir Bergama'da yaşayan 52 yaşındaki Emine Aktürk'ü uluslararası sporcu dayanışmasının Türkiye turizm elçisine dönüştürdü.  Aktürk, dayanışma için dünyadaki bisiklet sporu tutkunlarını  bir araya getiren uygulama üzerinden iletişim kurduğu bisiklet gezginlerini  hem evinde ağırlıyor, hem de onların Bergama'daki turistik turlarına rehberlik yapıyor.

Aktürk'ün bisiklet ilgisi 45 yaşında başladı. Kızının atıl durumdaki bisikletini tamir ettiren Aktürk, kendi çabasıyla bisiklet sürmeyi öğrendi. Aktürk, o dönem işlettiği markete gidip gelmek için kullandığı bisikleti çok sevince İzmirli bisikletçilerin Ege genelindeki sportif amaçlı turlarına da katılmaya başladı. Aktürk, daha sonra yurt dışında da pedal çevirdi. Bisiklet sohbetleri sırasında akıllı cep telefonlarındaki bir uygulamadan haberdar olan Aktürk, dayanışma için bisikletli sportif gezginleri bir araya getiren uygulamayı kullanmaya başladı. Uygulama üzerinden iletişim kurduğu bisiklet tutkunlarını evinde ağırlayan Aktürk, onların ilçedeki turlarında da rehberlik yapıyor.

Emine Aktürk,  mobil bisikletçi uygulaması aracılığıyla kendisinin de Bulgaristan, Yunanistan ve Belçika'ya gittiğini belirtti. 

Kaynak: AA