Bu akşam TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak olan Aşk Tarifi (The Hundred-Foot Journey) filmi konusu, oyuncuları ve nerede çekildiği ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Aşk Tarifi filminin yönetmenliğini Lasse Hallstrom yaptığı ve başrollerinde Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal, Charlotte Le Bon, Amit Shah oynamış olup 2014 Amerikan yapımı romantik komedi-drama filmidir.  Aşk Tarifi filmi oyuncuları kim? Aşk Tarifi konusu ve oyuncu kadrosu...

Aşk Tarifi filmi oyuncuları ve konusu ile dikkat çekiyor! Aşk Tarifi filmi nerede çekildi? Richard C. Morais'in aynı adı taşıyan 2010 tarihli kitabından uyarlanan 'Aşk Tarifi', yemeğin evrenselliğine bir övgü niteliğindedir.

Terzi 2. sezon güncellemeleri: Terzi 2. sezon ne zaman çıkıyor? Terzi 2. sezon güncellemeleri: Terzi 2. sezon ne zaman çıkıyor?

Aşk Tarifi filmi konusu nedir?

Müslüman bir Konkani Kadam ailesi Hindistan'dan Avrupa'ya göç eder ve kendilerini güney Fransa'da bulurlar ve burada efsanevi şef Madame Mallory'nin ( Helen Mirren) işlettiği Michelin yıldızlı bir Fransız restoranının karşısında bir Hint restoranı açarlar.). Kısa süre sonra Madam Mallory ile Hintli ailenin reisi (Om Puri) arasında bir çatışma başlar. Ancak Madam Mallory, ailenin ikinci büyük oğlu Hassan'ın ham potansiyelini fark edince onu kanatları altına alır. 'Düğün Mevsimi' romantik bir komedi ve 'Aşk Tarifi' yemekle ilgili olsa da, her iki film de benzersiz Hint deneyimlerinden ilham alıyor. Asha ve Hassan'ın aileleri, günümüzde gelişebilmek için geçmişte mücadele etti ve katlandı.

Aşk Tarifi filmi oyuncuları ve karakterleri

Helen Mirren Madam Mallory olarak
Om Puri Abbu "Papa" Kadam olarak
Manish Dayal Hassan Haji Kadam olarak
Rohan Chand Hassan Kadam olarak (7 yaşında)
Charlotte Le Bon Marguerite olarak
Amit Şah Mansur Kadam olarak
Farzana Dua Elahe Mahira Kadam olarak
Mukthar Kadam olarak Dillon Mitra
Aria Pandya Aisha Begüm Kadam olarak
Belediye Başkanı olarak Michel Blanc
Clément Sibony Jean-Pierre olarak
Vincent Elbaz , Paris moleküler mutfak restoranının yöneticisi Paul rolünde
Belediye Başkanı Karısı olarak Shuna Lemoine
Juhi Chawla , Ammi "Mama" Kadam rolünde (konuk oyuncu)

Aşk Tarifi filmi nerede çekildi?

Filmin ana çekimleri 23 Eylül 2013'te Fransa'nın Saint-Antonin-Noble-Val ve Midi-Pyrénées'deki doğal mekanlarda kapsamlı çekimler yapıldı . Bazı sahneler, Paris'in kuzeyindeki Saint-Denis'te bulunan Cité du Cinema stüdyo kompleksinde çekildi.  Fransa'da dokuz hafta süren çekimlerden sonra prodüksiyon Hollanda'ya taşındı