Torbalı'da korkutan yangın! Torbalı'da korkutan yangın!

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı 'Şayeste' karakteriyle hafızalarda yer eden Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Karanfil, 72 yaşında yaşamını yitirdi. Bir süredir kanser tedavisi gören ve 25 Mayıs'ta entübe edilen Karanfil, Florya'daki hastanede hayatını kaybetti. Vefat haberi, menajeri Aslı İslamoğlu tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. İslamoğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuzun vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm sanat camiasına ve kamuoyuna duyurulur."

Fatma Karanfil Kimdir?

3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir'de doğan Fatma Karanfil, Language and Culture Center'de eğitim aldıktan sonra, 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncü olarak sinema kariyerine adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ve daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra'da tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenmeyi başardı.

Fatma Karanfil0101

Yeşilçam'ın efsane yapımlarından Keloğlan'da 'Fatma' karakteriyle tanınan Karanfil, 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki rolüyle de büyük beğeni topladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ