Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi olarak bilinen Arka Sokaklar, yapımcısı Türker İnanoğlu'nun hastalığı sebebiyle çekimlerine ara vermişti. Başrollerini Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Oya Okar, Ozan Çobanoğlu ve Tunç Oğuz'un paylaştığı dizi, "Arka Sokaklar final yaptı mı?" sorusu ile merak edilirken, üzücü bir haber geldi. Ergin "Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Final yapmadan, şak diye bitti" dedi.
 

Arka Sokaklar dizisi devam edecek mi?

Usta oyuncu Zafer Ergin, 17 yıldır Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba rolünü oynadı. Ergin, geçtiğimiz eylül ayında 17. sezonuyla izleyiciyle buluşan Arka Sokaklar dizisinin bittiğini, Nişantaşı'da yaptığı bir röportajda söyledi. Ergin, "Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Final yapmadan, şak diye bitti" ifadelerini kullandı.

Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba karakterini canlandıran Zafer Ergin, dizinin aniden bitmesinin kendisini ve ekibini şaşırttığını ve üzdüğünü belirtti. Ergin, dizinin yapımcısı Türker İnanoğlu'nun hastalığı nedeniyle çekimlerin durdurulduğunu ve devam etmemesinin yapımcının kendince bir takım şeyler gördüğünü düşündüğünü söyledi.

Sıla'dan göz yaşartan duygulu konuşma Sıla'dan göz yaşartan duygulu konuşma

Rıza Baba, Arka Sokaklar'dan ayrıldı mı? Rıza Baba öldü mü? Arka Sokaklar bitti mi? Rıza Baba, Arka Sokaklar'dan ayrıldı mı? Rıza Baba öldü mü? Arka Sokaklar bitti mi?

Ergin, "Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Final yapmadan, şak diye bitti" ifadelerini kullandı. Ergin, ayrıca seyircinin dizinin finalini hak ettiğini ve yapımcıların kusura bakmasını ve finalin başka havasının olduğunu belirtti. Ergin, tekrardan devam etme ihtimali konusunda "Sizin gibi ben de merak ediyorum" yanıtını verdi.