Başkan Büyükkılıç: “KASKİ çamurdan 17 milyon 715 bin TL’lik elektrik üretti” Başkan Büyükkılıç: “KASKİ çamurdan 17 milyon 715 bin TL’lik elektrik üretti”

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yaptığı duyuruyla ek Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ikinci taksit ödemeleri için son tarihi hatırlattı. Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin yol açtığı finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla getirilen ek MTV düzenlemesi çerçevesinde, ikinci taksitin ödenmesi için son gün bugün.

İlk Taksitte Hedef Aşıldı

Ek MTV'nin ilk taksit ödemeleri 6 Eylül'de sona ermiş ve bu dönemde yaklaşık 13,2 milyar lira gelir elde edilmişti. Hedeflenen tahsilatın yüzde 87'si bu süreçte karşılanmıştı. Şimdi ise gözler, ikinci taksitin ödeme süresinin sona erdiği 30 Kasım'da.

Gecikme Faizi Uyarısı

Ek MTV'nin belirlenen süre içinde ödenmemesi durumunda, araç sahipleri aylık yüzde 3,5 gecikme faizi ödemek durumunda kalacaklar. Bu nedenle, vergi mükelleflerinin son güne dikkat etmeleri önem arz ediyor.

Çeşitli Ödeme Seçenekleri

Ödemeler, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi "gib.gov.tr", İnteraktif Vergi Dairesi, ve GİB Mobil uygulamasından gerçekleştirilebileceği gibi, anlaşmalı bankalardan kredi veya banka kartlarıyla, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, vergi dairesi veznesi ve PTT şubeleri de ödeme noktaları arasında bulunuyor.

Kaynak: AA