Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı devam toplantısı, Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. Toplantıda 37 gündem maddesi oylandı. İlk toplantıda komisyona sevk edilen, son günlerde kentte tartışılan ve 1/1000'lik planı Muratpaşa Belediyesi'nde kabul edilmesinin ardından tekrar Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne gönderilen eski hal alanındaki plan tadilatı hakkındaki teklif maddeler arasında yer almadı. 
Geçen toplantıda, Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in imzasıyla Antalya Stadyumu'nun isminin Cumhuriyetin 100'üncü yılı münasebetiyle 'Antalya Atatürk Stadyumu' olarak değiştirilmesine ilişkin sunulan ve komisyon kararı olumlu gelen önergenin oylaması öncesinde AK Parti meclis üyesi Nafiz Tanır söz istedi. Tanır konuşmasında, “Atatürk isminin büyüklüğüne, saygınlığına ciddiyet içeren yerlere verilmesi lazım. Bu alanda sadece stadyum yok. Bu 206 bin metrekarelik alanda Antalya Spor Salonu, tenis kortları, okçuluk sahaları bulunmakta. Biz bütün alana Atatürk Spor Kompleksi adını verelim" dedi.
Tanır, daha önce mecliste Işıklar'da yapımı tamamlanan eski spor salonuna Atatürk Spor Salonu ismi verilmesi kararı alındığının ancak yakın zamanda asılan afişte Işıklar Spor Salonu yazmasına eleştiride bulundu. 
Tanır'a cevap veren Böcek, “Spor salonunda müze olmasıyla ilgili bir itiraz var. Biz bu ismi verdik. Önümüzdeki hafta izni aldıktan sonra gereğini yapacağız. Asılan afişi kim yaptıysa yanlış yapmıştır. Göreve geldiğimizde Antalya Kültür Merkezi'nin adının Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesini önerdim. Bu özel bir yıl, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılındayız. Önerinin, sunulan şekliyle oylanmasını istiyorum" dedi. Alana 'Atatürk Spor Kompleksi' adı verilmesine ilişkin öneri, oy birliğiyle kabul edildi.
Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi'nin, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Antalya'da yaşayan ve yurtiçindeki üniversitelerde okuyan üniversite öğrencilerine aylık 1000 TL olmak üzere toplamda 8 bin TL'lik eğitim desteği yapma kararı, mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Fenerbahçe Nordsjaelland maçı şifresiz veren kanallar Fenerbahçe Nordsjaelland maçı şifresiz veren kanallar


 

Kaynak: DHA