Anneler Günü yaklaşıyor ve İzmirliler şimdiden bu özel günü dışarıda anneleriyle birlikte kutlamak için planlar yapmaya başladı. Peki, pazar günü hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji uzmanları, Anneler Günü'nde İzmir'de genellikle güneşli bir havanın beklendiğini söylüyor.

Ancak, hava durumunun öğleden sonra parçalı bulutlu bir havaya dönüşme ihtimali de bulunuyor. Bu nedenle dışarı çıkmayı planlayanların yanlarına bir şemsiye veya ince bir mont almalarında fayda var.

Pazar Günü Sıcaklık Değerleri Nasıl Olacak?

Meteoroloji yetkilileri, pazar günü için en yüksek sıcaklığın 25 derece civarında olmasını bekliyor. Sabah saatlerinde ise hava biraz daha serin olacak ve en düşük sıcaklık ise 12 derece civarında seyredecek.

Genel olarak pazar günü için ılık ve güneşli bir hava tahmin ediliyor. Ancak, öğleden sonra hava durumunda ani değişiklikler olma ihtimaline karşı dışarı çıkarken hazırlıklı olmakta fayda var.

Rüzgar ve Nem Oranı Pazar Günü Nasıl Etkileyecek?

Rüzgarın genellikle hafif eseceği tahmin ediliyor. Pazar günü nem oranı ise %50 civarında seyredecek. Bu nedenle dışarıda vakit geçirirken bunaltıcı bir hava ile karşılaşılması beklenmiyor.

Kuzey Makedonya Kupası, FK Tikveş'in oldu Kuzey Makedonya Kupası, FK Tikveş'in oldu

Ancak, yine de özellikle hassasiyeti olan kişilerin yanlarına bir şapka ve güneş kremi almalarında fayda var.

Anneler Günü'nde Piknik Yapmayı Düşünenler Dikkat!

Eğer Anneler Günü'nde piknik yapmayı planlıyorsanız, hava durumundaki ani değişikliklere karşı dikkatli olmanızda fayda var. Öğleden sonra hava kısmen bulutlanabilir ve kısa süreli yağış ihtimali de bulunuyor.

Bu nedenle piknik planı yaparken alternatifli düşünmekte fayda var. Açık havada piknik yapmak yerine kapalı bir mekanda veya evde kutlama yapmak isteyebilirsiniz.

Kaynak: haber merkezi